Komfortowe całoroczne domki

Dość sporo osób na wakacje wynajmuje przyczepę campingową i jedzie w nieznane z całą rodziną. Taki nocleg może być komfortowy, jeżeli przyczepa ma dobrze zagospodarowaną przestrzeń i jest odpowiednio duża. Jednak niewiele osób wie, że na podobnej zasadzie są budowane domki mobilne.

Dla kogo jest domek mobilny?

domki całoroczne mobilneSama nazwa – domek mobilny, może być niezrozumiała, gdyż większość z na dom kojarzy ze stałymi fundamentami. Jednak niekoniecznie trzeba mieszkać w domu murowanym, bo na rynku znajdziemy także domki całoroczne mobilne, które można postawić w dowolnym miejscu. Choć nie są one tak duże jak standardowe domy, ale są równie komfortowe. Ich powierzchnia może się mieścić w przedziale od dwudziestu czterech do pięćdziesięciu sześciu metrów kwadratowych. To wystarczająco dużo, aby stworzyć wewnątrz ergonomiczne pomieszczenia. Przede wszystkim znajduje się w domu salon z aneksem kuchennym, który może być połączony z częścią jadalnianą. Ponadto znajdziemy w nim sypialnię i łazienkę, które są wyposażone we wszystkie niezbędne elementy. Domek zawiera plastikowe lub drewniane okna i drzwi oraz co najważniejsze, jest ocieplony między wewnętrzną, a zewnętrzną płytą, stanowiącą ścianę. Dzięki temu w domku można mieszkać przez cały rok bez obawy o chłód. Jego projektanci zadbali o każdy, nawet najdrobniejszy szczegół, dlatego też wygląda perfekcyjnie. W zależności od modelu wszystkie pomieszczenia mogą się znajdować na jednym poziomie lub sypialnie mogą być na piętrze, które stanowi antresola.

Korzystanie z takiego domku jest tak samo wygodne jak z tradycyjnego, z tą różnicą, że jest nawet o połowę mniejszy i nie może mieć klasycznego piętra. Jednak pomimo tego nie brakuje chętnych na ich zakup, bo koszt jest nawet o połowę niższy niż domu murowanego.