Konieczna rekonwalescencja po covid

Pandemia nie ustaje i ciągle przynosi nowe zakażenia oraz zgony. Tak naprawdę nikt z nas nie jest bezpieczny, gdyż nigdy nie wiadomo kto koronawirusa przejdzie najciężej. Bywają nawet osoby, które chorują bezobjawowo, ale później doświadczają powikłań.

Kto może liczyć na rekonwalescencje po koronawirusie?

zalecana rekonwalescencja po covid w inowrocławiuWirus, z którym walczymy już od ponad dwóch lat jest niebezpieczny dla każdego człowieka, który się z nim zetknie. Bez względu w jaki sposób go przejdziemy, to zawsze mogą się pojawić określone powikłania. Przeważnie występują one po około dwóch – pięciu miesiącach. Przeważnie są to problemy z pamięcią, koordynacją ruchową, napięciem mięśniowym czy układem oddechowym. Tacy pacjenci teoretycznie kwalifikują się na odbycie zorganizowanej rehabilitacji finansowanej przez Narodowy Fundusz Zdrowia, jednakże nie każdy spełnia określone wymagania. Przede wszystkim przepustką do do niej jest skierowanie wydane przez lekarza prowadzącego. Również musi być dołączona do niego karta przebiegu choroby oraz występujących powikłań. Zatem jeżeli jest nam zalecana rekonwalescencja po covid w Inowrocławiu czy innym mieście, gdzie znajduje się ośrodek prowadzący takie leczenie, to lepiej z nią nie zwlekać, gdyż może ona dać spore szanse na pełny powrót do zdrowia. Rekonwalescencja po covidzie w wybranych ośrodku leczniczym, może potrwać od dwóch do sześciu tygodni, gdzie Narodowy Fundusz Zdrowia płaci za każdego pacjenta sto osiemdziesiąt osiem złotych dziennie. W tym czasie mają oni zapewnioną opiekę lekarską, pielęgniarską i psychologiczną.

Zainteresowanie zorganizowaną rehabilitacją po przebytym covidzie jest bardzo duże, ponieważ z każdym miesiącem przybywa osób, które zgłaszają się do lekarzy z różnymi objawami. Mogą się one pojawiać nawet kilka miesięcy po zachorowaniu.