Korzyści aparatu przeciw chrapaniu

Chrapanie to zaburzenie, które jest bardzo uciążliwe dla osób śpiących w pobliżu. Szacowane jest, że ok. 30% dorosłych chrapie. Nie jest do groźne dla naszego życia, jednak może być objawem bezdechu sennego. Przyczyną chrapania jest zły przepływ powietrza przez drogi oddechowe.

Aparaty przeciw chrapaniu alternatywa dla operacji 

aparat przeciw chrapaniuPodczas przeziębienia lub alergii często występuje łagodne chrapanie, w takim przypadku pomocne są specjalne plastry lub aerozole dostępne w aptekach. W sytuacji uciążliwego chrapania należy najpierw udać się na wizytę do lekarza. Specjalista pomoże dobrać najlepszy aparat przeciw chrapaniu, który pomoże w walce ze schorzeniem. Istnieje również możliwość leczenia operacyjnego, polega ona na usunięciu tkanki, która utrudnia przepływ powietrza. Ważna jest również zmiana swojego stylu życia. Osoby otyłe, z nadwagę powinny  zredukować masę ciała. Należy zrezygnować z picia alkoholu przed snem. Alkohol powoduje wiotczenie mięśni gardła. Palenie papierosów dodatkowo utrudnia przepływ powietrza z płuc. W krtani i tchawicy zalega ślina. Istotna jest odpowiednia pozycja podczas snu. Spanie na plecach sprzyja chrapaniu, język opada do dołu, usta są otwarte, a kanał nosogardła i cieśni gardła ulegają zwężeniu. Zalecane jest spanie na boku. Dla ułatwienia można wszyć sobie piłeczki tenisowe na plecy piżamy. Należy wybierać dobrej jakości materace i poduszki, ponieważ mają one wpływ na odpowiednie ułożenie ciała podczas snu.

Dla zdrowego snu najlepiej wybierać płaski poduszki, które dopasowują się anatomicznie do szyi i kręgosłupa. Temperatura oraz wilgotność powietrza w sypialni wpływają na jakość snu. Optymalna temperatura, jaka powinna panować w sypialni to 18-21 stopni Celsjusza. Odpowiednia wilgotność w sypialni zapobiega wysuszeniu błony śluzowej.