Koszty wynajmu sali na wesele

 

Para młoda, która wybiera salę weselną, najczęściej zwraca uwagę na koszt wynajmu takiej sali. Sala może zostać wynajęta na jeden lub dwa dni (zazwyczaj sobota i niedziela). Na koszt sali weselnej wpływa wiele różnych czynników.

Usługi dodatkowe wliczone w cenę za wynajem sali weselnej

sale weselne - lubuskieKwestie finansowe odgrywają dużą rolę w wyborze odpowiedniej sali na wesele. Jeśli już patrzymy na koszty wynajmu sali weselnej, to nie można brać pod uwagę tylko suchych liczb. Chodzi tutaj o cenę za tzw. talerzyk, czyli za jedną osobę w sali weselnej. Przecież sala weselna wymaga jeszcze odpowiedniego przygotowania. W niektórych miejscach cena za „talerzyk” zawiera jeszcze wiele innych dodatków. Warto zapytać, czy w cenę wliczone są np. dekoracje, które znajdą się na sali weselnej tj. balony, kwiaty i inne. Jeśli nie to i tak trzeba będzie wydać dodatkowe pieniądze na udekorowanie sali, a to jest kolejnym problemem do rozwiązania. Jeśli chodzi o sale weselne – lubuskie, to zazwyczaj dekoracja sali wliczona jest w koszt za jedną osobę. Do ceny za wynajem sali weselnej mogą zostać wliczone ciasta, słodycze, które pojawią się na stole. Tu oferta jest zazwyczaj bardzo bogata i to para młoda decyduje o tym, jakie ciasta, desery będą serwowane w trakcie wesela. Należy zapytać, czy w cenie za wynajem wliczone jest już tzw. korkowe. Jest to dodatkowa opłata, którą ponosi się za wniesienie na salę własnego alkoholu.

Czasami w cenę wliczane są również nielimitowane napoje w czasie wesela: kawy, herbaty, soki, napoje gazowane, woda. Od razu trzeba też zapytać, ile wynosi zaliczka na wynajem sali weselnej w konkretnym terminie. Należy także spytać, czy konieczne są jakiekolwiek dodatkowe opłaty za parking znajdujący się przy sali weselnej. Dopiero po analizie wszystkich tych kwestii można zdecydować o wyborze danej sali.