Kredyty bankowe czy pozabankowe?

Przyglądając się ofercie kredytowej można odnieść wrażenie, że podobnych produktów jest bardzo dużo. Praktycznie wszystkie banki mają takie same propozycje, a do nich należy jeszcze dołożyć oferty firm pozabankowych, które również są urozmaicone. Jeżeli zastanawiamy się jaką propozycję wybrać, to warto zadać sobie pytanie ile chcemy pożyczyć i na czym najbardziej nam zależy. Jeżeli na przykład mamy czystą historię kredytową i jeśli zaciągamy duży kredyt hipoteczny, to lepszym rozwiązaniem będzie przejrzenie najpierw ofert bankowych.

Kredyt konsolidacyjny jest dobrą opcją na podreperowanie domowego budżetu.

kredyt konsolidacyjnyTego rodzaju kredyty są tańsze i można przebierać z pośród różnych propozycji. W tym miejscu warto zaznaczyć, że te same kredyty w ostatecznym rozliczeniu mogą być tańsze nawet o kilkaset złotych. Dlatego też, patrzymy nie tylko na niskie raty, ale także na koszty związane podpisaniem umowy i na wiele innych czynników. Niemniej jednak tani kredyt bankowy nie będzie możliwy do uzyskania dla osób, które mają kłopoty ze spłatą wcześniejszych zobowiązań. Teraz banki zaostrzyły procedury przyznawania kredytów i każdy negatywny wpis jest niemile widziany. Alternatywą dla takich osób są kredyty pozabankowe. Ta oferta jest również bardzo dobrze rozwinięta i w ten sposób można uzyskać kredyty gotówkowe, na zakup mieszkania czy samochodu. Co równie istotne znajdzie się także kredyt dla emeryta i dla osoby, która nie może udokumentować swoich dochodów. Wystarczy mieć tylko dobre zabezpieczenie i bank bardzo chętnie podpisze z nami umowę. Takie oferty są ogólnodostępne, ale należy liczyć się z trochę większymi kosztami. Oprocentowanie jest dużo wyższe niż w przypadku banków, a do tego firmy naliczają sobie różnego rodzaju opłaty manipulacyjne.

Niemniej jednak dla osób, które nie mają innej możliwości taki kredyt konsolidacyjny udzielony przez firmę pozabankową może być ostatnią deską ratunku. Jeżeli mamy pewność, że uda nam się spłacić takie zobowiązanie, to warto skorzystać z tej opcji. Firmy przychylniejszym okiem patrzą na trudnych klientów i zawsze można się z nimi dogadać.