Kross racer dla dziecka

Dzieci uwielbiają być samodzielne i na własną rękę poznawać świat. Jazda na rowerze, rolkach, czy deskorolce daje im taką możliwość. Jak tylko odstawią rowerek biegowy to zaczynają swoje pierwsze przejażdżki rowerowe na klasycznym rowerku z bocznymi kółkami.

Czy potrzebny jest Kross racer dziecku?

kross racer dla dzieciNie można się nauczyć jeździć na rowerze bez pomocy rodziców albo bocznych, wspierających równowagę młodego rowerzysty kółek. Dodatkowe dwa, małe kółka umożliwiają kierowcy prostą jazdę bez ryzyka wywrócenia się. Na takie rozwiązanie często decydują się rodzice dzieci, które dopiero rozpoczynana swoją przygodę z nauką jazdy na dwóch kółkach. To jak szybko się ono nauczy jeździć zależy od jego silnej woli i chęci. Kross racer dla dzieci, to model roweru wykonany z lekkiego aluminium specjalnie wyprofilowanego dla małego człowieka. Jest to bezawaryjny sprzęt, na który producent daję długą, bo aż czteroletnią gwarancję. Rower Kross racer bazuje tylko na jednobiegowym napędzie bez przerzutek ponieważ takie rozwiązanie jest prostsze dla małych dzieci, które dopiero się uczą obsługi pierwszego roweru. Również hamulec się różni od tego w klasycznych rowerach ponieważ jest on tylny typu kontra, czyli jak dziecko naciśnie pedał w przeciwną stronę do kierunku jazdy, to zahamuje. Takie zastosowanie hamulca jest łatwiejsze w obsłudze. Dziecięcy Kross racer posiada dwa główne, większe koła oraz dwa mniejsze boczne, służące do wspierania jazdy i opanowania techniki działania sprzętu.

Rower typu racer daje dzieciom poczucie bezpieczeństwa i pozwala wykształcić umiejętność poruszania się i przewidywania tego, co może się wydarzyć podczas jazdy. Rower jest lekki, przez co nie wyrządzi dziecku krzywdy w sytuacji ewentualnej wywrotki i przygniecenia dziecka.