Kuchenne rewolucje remontowe.

Jeśli chcemy wyremontować kuchnię musimy przede wszystkim zrobić projekt naszej nowej idealnej kuchni. I pamiętać, że jak wszelkiego rodzaju remonty to nie tylko wymiana szafek, to również niedziałające urządzenia, pomieszczenie wyłączone z użytkowania przez kilka dni.

 

Wszystko tak naprawdę zależy od prac jakie chcemy wykonać sami albo firma wykonująca usługi remontowe, jeśli robimy remont gruntowny to mamy na myśli wymianę instalacji elektrycznej, hydraulicznej, wymianę płytek, oświetlenia, malowanie ścian i sufitu no i w końcu wymiana szafek kuchennych.

http://www.marizdekor.pl
Źródło: http://www.marizdekor.pl

Trzeba dokładnie przemyśleć pewne prace, bo jeśli mamy starą instalację elektryczną to może być problem jeśli zainstalujemy nowoczesne sprzęty w kuchni takie jak płyta indukcyjna, która aby działać potrzebuje siły. Zaleca się wymianę rur raz na kilka lat, może już czas aby je wymienić, jeśli oczywiście nie było to robione w ciągu ostatnich lat. Jeśli marzą nam się meble pod zabudowę to musimy pamiętać aby je odpowiednio wcześniej zamówić, czas oczekiwania czasem to nawet i 6 tygodni. Sprzętu kuchennego nie musimy wymieniać, możemy wkomponować go w plan nowej kuchni, ale oczywiście możemy przy okazji remontu wymienić go. Co na podłogę? Najpopularniejsze są nadal płytki ceramiczne, które może nam położyć firma remontowa. Ale jeśli chodzi o przestrzeń między blatem kuchennym a szafkami wiszącymi możemy wstawić nie tylko płytki, popularne jest teraz szkło dekoracyjne, bardzo łatwe w utrzymaniu, estetycznie wyglądające. Szafki kuchenne – tu już wybór mamy bardzo duży.