Kurtka zimowa damska – planujemy zakupy

Kiedy planujemy zakupy na pewne rzeczy musimy zwracać szczególną uwagę. Kurtka zimowa damska może okazać się bardzo trudnym celem zakupowym do zrealizowania. Oprócz tego, że ma nam zapewnić ochronę przed chłodem, powinna pasować do naszej figury, wieku i stylu życia.

Zwracajmy uwagę na rodzaj zastosowanej membrany, ma to istotny wpływ na parametry, które dotyczą przepuszczalności.

kurtka zimowa damskaKrój kurtki też jest ważny, powinna być ona dobrze dopasowana. Nie może być ona absolutnie zbyt ciasna, ani zbyt szeroka. Pamiętajmy, że rozmiar powinien być taki, aby swobodnie pod spód założyć można było bluzę. Zwróćmy więc uwagę na jej elastyczność i rozciągliwość. Kolejnym ważnym elementem jest obecność kieszeni i sprawny system regulacji. Wszystko to wpływa na dopasowanie oraz funkcjonalność danej kurtki. Przepuszczalność – jest to parametr, który mierzony jest w gramach na metr kwadratowy, to zaś przelicza się na 24h, inaczej mówiąc ilość pary wodnej jest w stanie przepuścić materiał w przeliczeniu na 1m2 w ciągu 24 godzin. Istotna jest grubość tkaniny z jakiej wykonany jest model. Zależy to oczywiście od zastosowania danego modelu, inny rodzaj na spacery po lesie jesienią, a inny na wyprawę wspinaczkową. Tego typu ubrania najczęściej potrzebne są podczas outdoorowej aktywności sportowej. Spełnia swoje funkcje przede wszystkim przy zmiennych warunkach pogodowych . Świetnie sprawdza się również podczas codziennego użytkowania.

Planując zakup zastanówmy się jednak co jest nam potrzebne i jakie parametry powinna posiadać nasza kurtka zimowa damska. Jeśli mamy swój ulubiony model, który kupujemy od lat, na pomoc może przyjść nam internetowy sklep sportowy. Jeśli jednak nie potrafimy sobie sami dobrać, ani nie znamy się na wonnych parametrach, wówczas polecamy udać się do specjalistycznego sklepu sportowego i tam poradźmy się osoby która się po prostu na tym zna. W ten sposób zaoszczędzimy cenny czas i pieniądze, pamiętajmy że nie jest to mały wydatek, a kurtka w teorii powinna nam służyć ładne kilka lat, jeżeli odpowiednio o nią zadbamy.