Łagodzące serum aloesowe

Pielęgnacja twarzy to niestety krok, który długo pomijałam w swoim życiu. Wychodziłam bowiem z założenia, że skoro nie mam żadnych, większych problemów ze skórą, to wystarczy, że dwa razy dziennie przemyję ją mydłem. Niestety jakiś czas temu moja cera zaczęła być coraz bardziej podrażniona, ale na szczęście udało mi się rozwiązać ten problem.

Serum zawierające aloes

serum z aloesemJestem z tych osób, których problemy trądzikowe nigdy nie dosięgnęły, a przynajmniej tak mi się wydawało jeszcze do niedawna. Swoją pielęgnację cery ograniczałam do umycia twarzy mydłem oraz wklepania w nią później kremu nawilżającego. Niestety po przeprowadzce do większego miasta moja skóra na twarzy zaczęła się robić problematyczna. Była przesuszona, swędziała i zaczęły pojawiać się na niej wypryski. Stosowanie kremów mające zaradzić temu problemowi pogorszyło jedynie sprawę, a po nałożeniu kosmetyków czułam, jakby twarz piekła mnie żywym ogniem. Udało mi się jednak uporać z tym problemem, kiedy zakupiłam serum z aloesem które pozwoliło mi nie tylko odzyskać dawną kondycję cery, ale też znacząco ją polepszyć. Pierwszym, pozytywnym doświadczeniem było uczucie ukojenia skóry, kiedy nałożyłam na nią serum. Z dnia na dzień było już tylko coraz lepiej. Skóra stała się znacznie lepiej nawilżona, przestał pojawiać się problem z suchymi skórkami na policzkach i wokół nosa. Po niedługim czasie stosowania moja cera odzyskała dawny blask, a także zaczęła być bardziej sprężysta, mięciutka w dotyku oraz pozbawiona krost.

Dzisiaj nie wyobrażam sobie codziennej pielęgnacji, bez użycia serum. Jest ono świetne nie tylko jeśli chodzi o codzienne zadbanie o zdrowie naszej skóry twarzy, ale też doskonale sprawdza się pod makijaż. Sprawia bowiem, że zarówno krem nawilżający, jak i podkład znacznie lepiej wtapiają się w skórę, a sam podkład jest dzięki temu praktycznie niewidoczny.