Meble zgodne z wiekiem

Każde dziecko marzy o tym, aby mieć własny pokój. Pokój dziecięcy to dla dzieci prawdziwy azyl, w którym mogą chociaż na chwilę skryć się przed dorosłymi. Urządzając go, warto pozwolić uczestniczyć w tym procesie dziecku. To w końcu jemu, a nie nam dorosłym pokój ma się podobać.

Nowe biurko dla dziecka

biurko dla dzieckaBez względu na to, w jakim stylu ma być utrzymany pokój dziecięcy, trzeba pamiętać o tym, aby umieścić w nim określone meble (niezbędne są między innymi szafa dla dziecka, biurko dla dziecka i oczywiście łóżko dla dzieci) i zadbać o to, aby były zgodne z wiekiem dziecka i w pełni dla niego bezpieczne. Najłatwiej urządzić oczywiście pokój nastolatka. W tym wypadku warto zwrócić uwagę jedynie na to, aby użyta do malowania mebli farba nie była toksyczna. Ostre kanty nie stanowią już zagrożenia i nie trzeba się nimi przejmować. Zupełnie inaczej jest w przypadku dzieci w wieku przedszkolnym. Tutaj liczy się już to, aby dziecko było w swoim świecie bezpieczne. Meble z ostrymi kantami nie są więc polecane. Mimo to wielu rodziców decyduje się na ich kupno, a potem dziwi się, jak mogło dojść do powstania urazu i ich pociechy . Niektóre meble, jak na przykład biurko dla dziecka, mogą być wyposażone w elementy, które umożliwiają „rośnięcie” mebla wraz z dzieckiem.

Są to dobre meble dla tych, którzy nie chcą wymieniać ich co kilka lat. Pozwala to istotnie zaoszczędzić. Niestety, w sklepach meblowych ciągle brak jest tego rodzaju łóżek (poza tymi, z których można zdjąć szczebelki i stosować je do ukończenia przez dziecko około trzech lat) czy innych szaf. Byłyby one idealnym dopełnieniem biurka.