Medycyna estetyczna to moja praca

Kiedy szłam na medycynę wydawało mi się, że praca chirurga plastycznego jest dla mnie idealna. Nie chciałam zajmować się ratowaniem życia, a wolałam się skupić na poprawianiu wyglądu innych, dzięki czemu będę czuć się lepiej, będą bardziej pewni siebie, a ich życie stanie się lepsze.

Medycyna estetyczna to coraz popularniejszy zawód

medycyna estetycznaW końcu wygląd ma znaczenie, więc dlaczego nie chirurgia plastyczna? Jednak już w trakcie studiów stwierdziłam, ze wszelka odmiana chirurgi nie jest dla mnie. Nie bałam się widoku krwi, nie mdlałam przy ćwiczeniach praktycznych, ale i tak operowanie kogoś mnie przerażało. Zdecydowałam, że medycyna estetyczna to dla mnie jedyna alternatywa. Nie chciałam się przekwalifikowywać i zajmować się pulmonologią, ginekologią, czy nefrologią, ewentualnie dermatologia wchodziłaby w zakres moich zainteresowań, ale uznałam, że medycyna estetyczna-bydgoszcz w Bydgoszczy jest mi bliższa. Wiele osób twierdzi, że to degradacja, bo jestem lekarzem, a wstrzykuję ludziom botox i nakładam maseczki. Nie jest to do końca prawda. Medycyna estetyczna nie zajmuje się tylko takimi ,,drobiazgami” ale także bardziej zaawansowanymi zabiegami, które wpływają trwale na nasz wygląd. Mamy na przykład zabiegi na twarz niwelujące blizny, dzięki czemu moi klienci na powrót odzyskują swoja pewność siebie. Kobiety czują się dużo młodziej po zabiegach przeciwzmarszczkowych, osoby cierpiące na nadwagę cieszą się, że mogły pozbyć się ostatnich uporczywych zbędnych kilogramów, które nie chciały odejść, nawet mężczyźni coraz częściej do nas zaglądają i dopytują się, co mogliby zrobić, żeby wyglądać lepiej. W końcu oni też chcą dobrze wyglądać, nie tylko kobiety.

Cały czas staram się doskonalić swoje umiejętności, poszukuję najnowszych rozwiązań w medycynie estetycznej, rozszerzać swoją ofertę o zabiegi na ciało, żeby przyciągnąć jeszcze więcej klientów. Moja praca bardzo mi się podoba i daje mi spełnienie zawodowe, zatem będę się tym zajmować dalej.