Mieszkanie z rodzicami, nie takie piękne, jak by się zdawało.

Każdy kto podejmuje decyzję o założeniu rodziny wie, że gdzieś trzeba mieszkać, szczególnie, gdy rodzina zacznie się powiększać, dlatego wtedy też osoby zaczynają się zastanawiać czy wybrać mieszkania czy domu?

Mieszkanie z rodzicami wcale nie jest takie bezproblemowe jak mogłoby się zdawać

działki Najłatwiejszym rozwiązaniem wiadomo, że jest mieszkania u rodziców(co ostatnio jest coraz powszechniejsze) jednak moim zdaniem jest to jedna z głupszych decyzji. Wiele osób po jakimś czasie zaczyna się kłócić ze sobą, szczególnie, jeżeli masz już swój światopogląd, który różni się od tego, jaki wyniosłeś z domu. Szczerze, to mieszkanie dwóch rodzin w jednym domu, choćby najlepszej rodziny, w końcu wyjdzie komuś bokiem. Wiadomo, że są plusy, że nie szukamy działki leszno, że jakieś inne nowe mieszkania nas nie interesują albo ogólnie nie szukamy mieszkania. Ograniczenie jednak jest takie, że jeżeli Twoim miastem rodzinnym jest Leszno, to tam już będziesz mieszkał, a nie oszukujmy się. W takim mieście jest trudniej o dobrą pracę w stosunku do Warszawy itp. Ogólnie mieszkanie z rodzicami nie jest dobre. Nie uczysz się samodzielności, nie jesteś w stanie przygotować się do życia samemu, ponadto tak jak wcześniej powiedziałem, jest to bardzo uciążliwe dla kontaktów w rodzinie. Już w pewnym momencie naszego życia, rodziców powinniśmy traktować na zasadzie przyjacielskiej, a nie rodzicielskiej.

Oni dali nam start, opiekę, gdy byliśmy mali i bezbronni, jednak teraz powinniśmy być niezależni, a kiedy oni będą potrzebowali pomocy, to pojechać i im pomóc, a nie całe życie robić to samo, ponieważ doświadczenie powie, że to i tak jest mniej doceniane niż pomoc raz na jakiś czas.