Mleczko do uszczelaniania dziur

 

Zapewne wszyscy zdążyli już zauważyć, że ostatnimi czasy mnóstwo osób zaczęło interesować się jazdą na rowerze. Nie da się ukryć, że jest to bez wątpienia sport, który potrafi wciągać. Jednak tak jak w każdym innym sporcie to również u tutaj pojawiać się mogą najróżniejsze komplikacje. Jedną z najbardziej irytujących jest, mówiąc potocznie – złapanie gumy. Warto wiedzieć jak sobie z takim problemem w miarę szybko radzić.

Szybkie łatanie dziur w oponie

uszczelniacz do oponOstatnimi czasy dość często słyszy się o montowaniu w rowerach kół bezdętkowych. Jednak to, że takie koło nie jest wyposażone w dętkę to wcale nie oznacza że nie przydarzy nam się złapanie przysłowiowego kapcia. Prędzej czy później takie zjawisko może dotknąć każdego rowerzystę. Jednak dzięki nowym rozwiązaniom możliwe jest skuteczne i bardzo szybkie załatanie dziury. Najczęściej już po krótkiej chwili możliwe jest kontynuowanie jazdy. Niegdyś dziury w oponach łatano przy użyciu cienkich gumowych łatek. Natomiast obecnie jest tak, że często rowerzyści zamiast tego rozwiązania wybierają coś nowszego i zarazem bardziej skutecznego. Mowa tutaj o stosowaniu preparatu jakim jest nowoczesny uszczelniacz do opon. Jest to produkt powstający na bazie lateksu ale dostępne w sklepach są już również takie wersje, które z lateksu nie powstają. Uszczelniacze do opon wtryskuje się do ich wnętrza i już po chwili docierają one do miejsca, które należy uszczelnić.

Największą skuteczność uszczelniacze do opon prezentują wówczas gdy mamy do czynienia z dziurą, której średnica nie przekracza trzech milimetrów. Nie oznacza to jednak tego, że nie możemy większej dziury takim uszczelniaczem załatać. Jest to oczywiście możliwe ale po prostu im większa dziura to prawdopodobieństwo załatania znacznie maleje.