Modne wnętrza

Moda to pojęcie względne. Coś co było modne sezon temu, dziś często jest passe. Mówi się, że moda nie wybacza pomyłek. Nie do końca w tym stwierdzeniu kryje się czysta prawda, gdyż moda lubi wracać co kilkanaście lat. Coś co parę lat temu nosiliśmy wydaje nam się dziś czymś kuriozalnym. Aczkolwiek często to, w co była ubrana nasza mama w swojej młodości – wydaje nam się cool. Wobec tego jak do tematu mody podejść mają architekci? Jest to trudny orzech do zgryzienia. 

Architekci nadal projektują modne wnętrza

projektowanie modnych wnętrz w GdańskuProjektowanie modnych wnętrz w Gdańsku spędza sen z powiek wielu tamtejszym architektom. Może się bowiem zdawać, że przecież wszystko już było. Wielu mówi, że cokolwiek by się wymyśliło, będzie zaczerpnięte z rzeczy, które ktoś już kiedyś wymyślił. Tym bardziej, że nurt futurystyczny ostatnimi czasy nie jest w modzie. Aktualnie trendy wyznacza inspiracja Skandynawią. Tamtejszy minimalizm fascynuje wielu projektantów wnętrz, którzy bardzo chętnie odnoszą się do wyznaczonych trendów. Wielu ludzi, zlecając projektantowi zaprojektowanie modnego wnętrza swojego domu, prosi właśnie o inspirację Skandynawią. Wydawać by się mogło, że jest to zlecenie marzeń. Nic bardziej mylnego. Im bardziej minimalistyczne jest wnętrze, tym bardziej musi być ono przemyślane i dopracowane, by żaden element nie był zbyteczny, ani brakujący. W takiej sytuacji bardzo ciężko o kompromis, dlatego też klienci często zdają się w pełni na gust projektanta, wierząc że jest on na tyle doświadczony, że wie co w modzie piszczy. 

Moda przemija i zdecydowanie to jest jej cechą charakterystyczną. Projektanci muszą więc być ciągle czujni na pojawiające się na rynku nowe trendy, a co za tym idzie – zapotrzebowania klientów na nie. Nawet jeśli nie są wyjątkowej urody.