Moja praca w szwalni i dzisiejsze maszyny do szycia

Mam bardzo ważne zajęcie. Pracuję w szwalni, i pomagam tworzyć ciuchy dla najlepszych sklepów odzieżowych. Mamy maszyny juki, które pomagają nam przy pracy. Pamiętam jeszcze czasy, jak wszystko szyło się ręcznie, bo nie było takich dostępów, do różnych urządzeń.

Maszyny juki niezbędne przy pracy szwaczki

maszyna jukiTeraz maszyna juki odwala za mnie większość roboty. Nie muszę się tak męczyć z nitkami. Tylko nakładam na szpulkę i umieszczam w odpowiednim miejscu. W domu mamy maszyny domowe, bo razem z siostrą lubimy coś przerobić czasem. Siostra zna się na tym słabo. Dlatego maszyna domowa zazwyczaj ląduje w moje ręce, ona umie tylko czasem coś skrócić, i na tym się kończą jej umiejętności. W pracy mamy zawsze dużo zamówień. Szyjemy na określony termin, i zawsze musi być odpowiednia ilość odzieży. Często są to bluzki, chyba w sumie najczęściej. Zaraz po nich prym wiodą różne sukienki. Niestety, nie mogą u nas popuścić wodze fantazji, bo musimy działać, według określonego wzoru. I wszystko musi się zgadzać, i pasować co do milimetra. Poszaleć mogę dopiero w domu. Tam tworzę różne niecodzienne rzeczy. Ostatnio połączyłam sukienkę, z bluzką, i teraz wygląda to bardzo ciekawie. Od góry ma inny materiał, i od dołu też. No ale modne są teraz takie łączone materiały, więc nie wyróżnia się za bardzo z tłumu.

 

Czasem szyję coś sąsiadom, bo znają mój talent i podrzucają mi swoje projekty. Sprawia mi to przyjemność, bo lubię jak ktoś docenia moją pracę. Lubię potem patrzeć jak na ulicy chodzą ludzie w ciuchach uszytych przeze mnie. Czuję się wtedy spełniona.

Chcesz szyć, ale nie wiesz jak zacząć? Na początek polecam stronę http://www.szyjwdomu.pl