Na wózku wszędzie

 

W dzisiejszym świecie, na każdym możliwym kroku staramy się, by nasz świat był bez żadnych barier. Z tego też powodu w ostatnich latach upowszechniły się wózki elektryczne, które w komfortowy sposób pozwalają poruszać się osobom niepełnosprawnym nie tylko w domu, ale również poza nim.

Jak wybrać odpowiedni wózek elektryczny?

miejskie wózki inwalidzkie - sklep onlineProducenci wózków elektrycznych wskazują, że chcąc dobrać odpowiedni wózek do swoich potrzeb, należy w pierwszej kolejności skupić się na miejscach, w których chcemy się poruszać wózkiem. Inny napęd bowiem będzie miał wózek, którym będziemy chcieli poruszać się w domu, inny zaś taki, którym będziemy poruszać się również na zewnątrz. Drugą kwestią jest sterowanie wózka. Czy ma być on sterowany standardowym joystickiem, czy też chcemy zdecydować się na tzw. sterowanie specjalne? Wśród tego drugiego do wyboru mamy minijoystick, magicbox, przyciski do sterowania nogami, sterowanie pneumatyczne lub też sterowanie brodą. Najważniejsze, by wózek zapewnił nam komfort użytkowania i wygodne poruszanie się. Z tego też powodu, warto zapoznać się z jak najszerszą ofertą proponowanych nam wózków. Jak to zrobić? Obecnie wystarczy wpisać w wyszukiwarkę internetową odpowiednią frazę, np. miejskie wózki inwalidzkie – sklep online, gdy szukamy sprzętu, który ułatwi nam poruszanie się nie tylko po naszym domu. Dzięki temu możemy sprawdzić propozycje różnych producentów, porównać ceny i funkcjonalności, co umożliwi nam podjęcie ostatecznie świadomej decyzji.

Zakup wózka elektrycznego nie jest inwestycją, którą podejmujemy codziennie i producenci doskonale zdają sobie z tego sprawę. Dlatego umożliwiają swoim potencjalnym klientom poznanie jak najszerszego asortymentu i podjęcie odpowiedniego, do konkretnych potrzeb, wyboru.