Najlepsze kaszki ekologiczne

Maluchy przeważnie przez pierwsze sześć miesięcy piją tylko mleko mamy, a dopiero później mają rozszerzaną dietę o kolejne produkty spożywcze. Najczęściej jako pierwsze są wprowadzane kaszki i jednocześnie warzywa w formie przecierów.

Co zawiera kaszka ekologiczna?

ekologiczne kaszki dla dzieciŻywienie noworodków i niemowląt jest bardzo ważne, ponieważ przyczynia się do prawidłowego rozwoju fizycznego i psychicznego. Też w tym okresie zaczyna się kształtowanie nawyków żywieniowych, które będą z dzieckiem do końca życia. Dlatego też tak ważne jest przestrzeganie zaleceń lekarzy i specjalistów od żywienia, aby uniknąć błędów, mogących mieć poważne skutki w przyszłości. Na pewno dobrym pomysłem są ekologiczne kaszki dla dzieci, które obecnie kupimy w wielu drogeriach, sklepach spożywczych czy specjalnych prowadzących jedynie sprzedaż ekologicznych produktów. To bardzo ważne, aby żywność dla niemowląt pochodziła z czystych i zdrowych regionów, gdyż nawet najmniejsza zawartość szkodliwych substancji w kaszkach czy gotowych dania może poważnie zaszkodzić dzieciom. Do najczęściej wybieranych kaszek dla niemowląt należą jednoskładnikowe kaszki taki jak kukurydziana, ryżowa, jaglana, owsiana czy orkiszowa. Każda z nich ma nieco inny smak, ale co najważniejsze nie zawiera cukru, mleka modyfikowanego, laktozy czy jajek. Część z nich może być wprowadzana do diety dziecka już od czwartego miesiąca życia, a inne od szóstego lub ósmego. Mogą one być naturalne lub z dodatkiem suszonych owoców takich jak banan czy malina.

Większość maluchów lubi jeść kaszki, gdyż są smaczne. Mogłoby się wydawać, że nie do końca takie są, ponieważ nie są słodkie, ale przecież maluchy nie znają tego smaku, dopóki im go nie damy do spróbowania. Dlatego lepiej wybierać kaszki bez cukru.