Najlepsze oświetlenie do schodów

Na rynku istnieje wiele sposobów oświetlenia schodów. Przez wiele lat bardzo popularne było oświetlenie lampy boczne, które montowane były co trzeci stopień na schodach. Współcześnie jednak taki system oświetlenie jest zastępowany przez nowoczesne profile ledowe.

Oświetlenie schodów led

schodowy profil ledOświetlenie schodów za pomocą ledów stanowi bardzo popularną metodą aranżacji tego miejsca. Związku z tym powstaje pytanie, jak to zrobić by efektywnie to wyszło? Po pierwsze zanim zamontujemy schody to warto przygotować dane miejsce do montażu instalacji elektrycznej. Wymaga to położenia wzdłuż schodów kabli do których będą podłączane taśmy led. Po położeniu schodów następuje etap montażu pod schodami profili led wraz z taśmą led i osłonką w kolorze najlepiej białym. Taki schodowy profil led jest zazwyczaj montowany za pomocą taśmy samoprzylepnej lub wkręcany jest pod spód schodów. Ważne jest by taki profil posiadał określoną długość, najlepiej był położony na całej szerokości schodów. Po odpowiednim przymocowaniu profili pod spód schodów należy następnie podłączyć je do prądu, a następnie sprawdzić czy wszystko pasuje i co ważne, czy działa. Jeżeli wszystko działa jak należy możemy przystąpić do montażu osłonki. Warto zaznaczyć, że takie profile są bardzo odporne na uszkodzenia mechaniczne, w szczególności na wilgoć oraz kurz oraz uderzania. Takie profile ledowe są lepsze w porównaniu do tradycyjnego oświetlenie. Wynika to głównie z tego, że zużyją zdecydowanie mniej prądu dając jednocześnie lepsze oświetlenie danego pomieszczenia.

Schodowy profil led staje się podstawowym wyposażeniem każdego domu. Wynika to głównie z tego, że są bardzo łatwe w montażu, a co ważne można zamontować profile ledowe o różnych źródłach światła. Ważne by wybierać w tym przypadku profile znanych i renomowanych firm, bo tylko będą nam służyć przez wiele lat.