Najlepsze restauracje na starówce w Toruniu

W przyszłym miesiącu mam z mężem kilka dni wolnego. Jako że dawno nigdzie nie pojechaliśmy to szukaliśmy jakieś bliskiej miejscowości, w której jest co pozwiedzać. Po naradzie wybór padł na Toruń – piękne miasto słynące z Mikołaja Kopernika i pierników. Punkty, które chcemy zwiedzić już mamy, ale największym problemem jest wybór odpowiedniej restauracji.

Polecane restauracje w Toruniu na starówce

starówka toruń restauracjeOboje z mężem z natury jesteśmy osobami, które bardzo lubią zwiedzać nowe miejsca. Interesujemy się historią, bardzo lubimy zwiedzać i dowiadywać się czegoś nowego. Szczególnie jeśli chodzi o Polskę i jej zakątki, to od zawsze nie trzeba było nas namawiać na wyjazd w nowe miejsca. Głównym naszym punktem zwiedzania oczywiście jest starówka Toruń restauracje odgrywają tam ogromną rolę, a my oprócz tego, że lubimy pozwiedzać, to uwielbiamy dobrze zjeść. W internecie dużo można znaleźć informacji jakie restauracje znajdują się na starówce, ale opinie są różne. Dodatkowo problemem jest, że ja bardziej chciałabym coś w rodzaju wykwintnych naleśników, zaś mąż preferuje bardziej orientalną kuchnię. Stąd narodził się konflikt interesów i szukamy czegoś, co wypośrodkuje nasze oczekiwania. Zależy nam, by plan wycieczki był z góry ustalony, bo nie mamy za dużo czasu poświęconego na jedzenie. Kilku znajomych zasugerowało nam, żebyśmy plan wycieczki nawet zmienili i więcej czasu poświęcili na jedzenie, bo ponoć toruńska starówka słynie z jednych z lepszy restauracji w Polsce.

Oprócz walorów smakowych, liczy się dla nas obsługa, czas oczekiwania na posiłek i wystrój wnętrza. Ale z tym ostatnim zapewne nie będzie żadnego problemu, bo Toruń jest tak pięknym miastem, że nawet wyjrzenie za okno restauracji będzie dla nas w pełni satysfakcjonujące.