Najlepszy pomysł na zaprezentowanie biznesu

Od kilku dobrych lat pracuję w agencji reklamowej. Jest to miejsce, w którym na co dzień należy mieć kilka pomysłów na minutę, a wszystkie projekty gotowe najlepiej na wczoraj. Klienci często mają niestworzone wymagania, którym i tak trzeba później podołać. Ostatnio zgłosiła się do nas firma, która zainwestowała kolosalne pieniądze na pewną aplikację. Była to dość pokręcona idea, w związku z czym istniała obawa, że nawet najlepszy explainer video tutaj nie pomoże. 

Video wyjaśniające w prosty sposób na czym polega Twój biznes

najlepszy explainer videoNiestety często spotykamy się z sytuacją, gdy klienci oczekują od nas, że ich produkt z miejsca stanie się hitem, a tak naprawdę przynoszą nam niedokończony twór, nad którym my sami musimy się nieźle nagłowić. Naszym zadaniem jest podkreślić najważniejsze cechy konkretne cechy danego produktu, jego zalety oraz to, czym wyróżnia się na tle rynkowej konkurencji. Jednak czasem, gdy sama idea jest nie do końca dopracowana, wspomniany najlepszy explainer video nie zawsze pomaga wyjaśnić wszelkich zawiłości. A czym tak naprawdę jest owy film eksplanacyjny? To właśnie na nim w dosłownie moment przedstawia się cały zamysł na przykład aplikacji. Ma on przykuwać uwagę odbiorcy i od razu tłumaczyć całą ideę w zrozumiały dla widza sposób. Taki, by po zapoznaniu się z krótkim filmikiem potrafił on własnymi słowami powiedzieć o co tak naprawdę chodziło twórcom, którzy owy produkt wytworzyli.

Na szczęście z pomocą przyszli nasi copywriterzy i graficy, dzięki czemu w naszej agencji udało się stworzyć prawdziwego explainera. Sami byliśmy pod wrażeniem tego, jak można przedstawić całkiem zwyczajną aplikację o niezrozumiałym do końca interfejsie. Ostatecznie cały pomysł doskonale się sprzedał i odniósł wielki sukces.