Najlepszy sposób na obniżenie sufitu

 

Dlaczego w nowo budowanych domach i mieszkaniach w blokach pomieszczenia mają około trzech metrów wysokości? Cały paradoks polega na tym, że pomieszczenia robi się takie wysokie po to, żeby potem móc zrobić sobie ozdobne sufity podwieszane. Gdyby oryginalny sufit był nisko to nie byłoby już możliwości jego obniżenia.

Najpopularniejsze są obecnie sufity napinane lustrzane

sufit napinany lustrzanyWysokie pomieszczenia obniża się ozdobnymi sufitami podwieszanymi. Do niedawna stosowano rozwiązanie w postaci płyt kartonowo – gipsowych, którymi obniżało się sufit wieszając je na specjalnie przygotowanych stelażach. Trzeba przyznać, że przez wiele długich lat firmy remontowe stosowały tą technologię, ale wiązała się ona z ogromnym nakładem pracy. Często ten nakład pracy był nieproporcjonalny do wynagrodzenia. Teraz sufity obniża się za pomocą specjalnej foli rozciąganej pod wpływem ciepła na specjalnych prowadnicach. Większość klientów firm remontowych decyduje się na sufit napinany lustrzany barrisol, ponieważ jest to taki rodzaj sufitu, który montuje się błyskawicznie. Cały montaż sufitu napinanego jest jedynie kwestią przygotowania membrany i prowadnic. Na folię trzeba czekać około dwóch tygodni, jeśli wybierze się wersję lustrzaną. Jeśli chcemy mieć sufit z nadrukowaną dowolnie wybraną przez nas grafiką to musimy poczekać na realizację zamówienia około miesiąca. Sam montaż membrany na prowadnicach to kwestia kilku godzin.

Zamontowanie sufitu napinanego jest zdecydowanie najlepszym wyborem. Pasują one zarówno do nowoczesnych jak i tradycyjnych wnętrz. Ogromne zalety tej technologii to szybkość montażu i czyste prace montażowe. Po obniżeniu sufitu folią napinaną nie ma praktycznie nic do sprzątania. Cenowo to rozwiązanie też jest coraz bardziej atrakcyjne na tle sufitów podwieszanych z płyt kartonowo – gipsowych.