Nietypowe poddasze i jego izolacja

Grażyna była właścicielką dwóch kamienic. Sama zamieszkiwała dwupokojowe mieszkanie w jednej z nich, resztę natomiast wynajmowała. Była bardzo przedsiębiorcza i ciągle szukała coraz to nowszych sposobów na podniesienie swoich comiesięcznych przychodów.

Nietypowa poddasza wymagają nietypowych izolacji

ocieplanie poddaszaPewnego dnia ze zdziwieniem zauważyła, że większość kamienic w Białymstoku ma podniesione dachy i zaadaptowane do mieszkania poddasza. Jak to możliwe, że sama na to nie wpadła? Od jakiegoś czasu zdawała sobie sprawę, że dach wymaga remontu, zawsze jednak żal jej było pieniędzy na taką inwestycję. Teraz jednak mogła na tym wszystkim sporo zyskać. Po zaprojektowaniu i uzyskaniu właściwych zgód zatrudniła dwie samodzielne ekipy budowlane. Chciała aby prace nie trwały długo. Panowie polecali jej ocieplanie poddasza pianką, kiedy jednak Grażyna usłyszała cenę nie chciała się zgodzić. Ekipa jednak nie poddawała się, zauważyli, że izolacja poddasza pianką są bardzo trwałe, właściwie się nie starzeją, przez co uniknie konieczności remontowania poddasza po raz drugi w przyszłości. Poza tym ocieplanie pianką redukuje straty energetyczne a jest to również duża oszczędność. Te argumenty przekonały Grażynę. Prace wykonane zostały w przeciągu miesiąca, kolejny miesiąc zleciał Grażynie na wyposażenie sześciu nowych mieszkań.

Nowe, klimatycznie urządzone mieszkanka znalazły lokatorów niemal od ręki. Ludzie byli zachwyceni oryginalnym pomysłem co bardzo cieszyło Grażynę. Nie przestała jednak dalej szukać sposobów na kolejne oszczędności.

Więcej informacji na ten i podobne tematy można znaleźć na stronie:

http://semida.eu/pianki-poliuretanowe