Nowe lokum i porządki

Wraz z moim mężem przeprowadziliśmy się dwa tygodnie temu do mieszkania we Wrocławiu. Piękne, jasne wnętrza zachwyciły nas od razu. Dodatkowo blok, w którym będziemy mieszkać, znajduje się w pięknej okolicy pełnej drzew. Świeże powietrze mamy więc zagwarantowane.

Przydałoby się czyszczenie dywanów

czyszczenieW mieszkaniu zostało parę rzeczy po poprzednim właścicielu, głównie dywany, wykładziny i stare meble. Stwierdziliśmy jednogłośnie, że przydałoby się czyszczenie dywanów, bo wyglądało na to, że nikt nie zajął się nimi od lat. Chodząc po mieszkaniu zanotowaliśmy w głowie także kilka innych spraw, a w końcu wybraliśmy się do pralni. Poprosiliśmy tam również o pranie tapicerki, ponieważ kanapa wyglądała na bardzo zaniedbaną. Kilka dni później przyszliśmy zobaczyć postępy. Pranie wykładzin i pranie dywanów zostało wykonane perfekcyjnie, wyglądały zupełnie jak nowe. Tapicerka też znacznie odżyła. Zapłaciliśmy i podziękowaliśmy za wykonaną usługę, po czym wróciliśmy do domu. Spacerując wspominaliśmy z mężem nasze stare mieszkanie w Warszawie. Wrocław był znacznie ładniejszy niż Warszawa, szczególnie urzekły mnie te wszystkie kolorowe kamienice, które mijaliśmy, a także Ostrów Tumski. Gdy wróciliśmy do nowego mieszkania, od razu zabraliśmy się za porządki. Rozłożyliśmy pięknie pachnące, czyste dywany i wykładziny, kanapa również znalazła swoje zasłużone miejsce. Poukładaliśmy nawet trochę książek na półkach, ale zdecydowanie nie uda nam się zapełnić tego mieszkania naszymi rzeczami w jeden dzień. Tym bardziej, że już byliśmy zmęczeni tym chodzeniem po mieście. Postanowiliśmy odpocząć i zabrać się za to jutro. Nasze mieszkanie pełne było kartonów. Ściany były puste i echo odbijało się od nich za każdym razem, kiedy coś mówiliśmy, ale miało to swój ukryty urok.

Stwierdziliśmy wraz z mężem, że trzeba otworzyć szampana, żeby godnie powitać nowe miejsce zamieszkania. Pamiętam, że później długo rozmawialiśmy, siedząc na balkonie i pijąc szampana. Noc była wyjątkowo ciepła, jakby nawet ona cieszyła się z naszej przeprowadzki.

Więcej w temacie porządków można znaleźć na e-proficlean.pl