Nowe wyceny mieszkań

Kilka lat temu, a będzie to już mniej więcej siedem do ośmiu lat, jeśli dobrze to liczę musiałam znaleźć sobie całkowicie nowe zajęcie, które miało zastąpić moją dawną pracę. Nie była to moja decyzja, zmusiła mnie do tego ówczesne sytuacja ekonomiczna na świecie. Ostatecznie postanowiłam, że będę zajmować się wyceną mieszkań i domów.

Jak wycenić mieszkania i domy?

wycena mieszkaniaNa samym początku nie wpadam na pomysł, aby zająć się kompleksową wyceną mieszkań. Najpierw musiałam spędzić trochę czasu na poszukiwaniu pracy na etacie o podobnym profilu do tej poprzedniej. Jednak okazało się, że w czasie kryzysu ekonomiczne nie jest to takie proste, ponieważ na jedno miejsce pracy przypada nawet kilkadziesiąt chętnych. Po pewnym więc czasie postanowiłam zainteresować się zagadnieniem takim jak wycena mieszkania i domów. Jak się okazało, aby zająć się taką wyceną mieszkać, domów czy mienia trzeba najpierw zostać rzeczoznawcą. Do tego potrzebny był specjalistyczny kurs, który był zakończony egzaminem. Egzamin był stosunkowo trudny, zdawało go około pięćdziesięciu pięciu procent kursantów. Po pozytywnym zaliczeniu kursu i egzaminu można było zająć się wyceną mienia (mieszkać, domów, samochodów czy innych wartościowych przedmiotów). Postanowiłam, że muszą otworzyć swoje własne biuro, gdzie będę zajmować się przyjmowaniem moich nowych klientów. Biuro musiało mieć określone wymiary, okazało się, że będę potrzebować bardzo dużo miejsca na przechowywanie różnych papierów biurowych, które będę mi potrzebne w pracy. 

Bardzo szybko znalazłam pomieszczania, które mogłam zaadoptować na swoje własne biura. Okazało się, że wynajem nie będzie bardzo wysoko. Co więcej wszystkie papiery, dotyczące wynajmu mieszkań mogłam przechowywać cały czas w moim nowym biurze.