Nowoczesne doniczki na zioła

Zdecydowana większość kobiet oraz mężczyzn, którzy pasjonują się gotowaniem marzy o posiadaniu w kuchni świeżych i ulubionych ziół, takich jak majeranek, kolendra czy mięta. Niestety w niewielkich pomieszczeniach, gdy brakuje blatu jest to dosyć ciężkie do zrealizowania.

Doniczki ze świeżymi ziołami w kuchni 

doniczki na zioła do powieszeniaAranżując przestrzeń kuchenną należy zadbać o wykorzystanie niemal każdego wolnego miejsca. Nic więc dziwnego, że wiele osób decyduje się jednak na zamówienie mebli u stolarza, który dokona odpowiednich pomiarów i zaprojektuje zabudowę kuchenną dopasowaną do wielkości malutkiej kuchni. W przypadku trudnych w aranżacji wnętrz należy postawić na wysokie półki sięgające nawet do sufitu oraz dodatkowe rozwiązania choćby w postaci półek i haczyków do zawieszenia kuchennych akcesoriów. Idealnym rozwiązaniem mogą na przykład okazać się specjalne doniczki na zioła do powieszenia. Produkt nie zajmie nam blatu niezbędnego do przyrządzania domowych potraw, tylko będzie wisiał na ścianie i zapewni dostęp do świeżych i pachnących ziół. Warto zadbać o odpowiednią wielkość doniczek oraz styl wykończenia – powinien wpasowywać się w resztę aranżacji. Niektórzy decydują się nawet na wąskie skrzyneczki, w których zostają zasadzone roślinki. Możliwości jest naprawdę sporo, choć pojedyncze doniczki wydają się być najlepszym wyborem choćby pod względem wyjmowania czy wkładania nowych ziół do środka.

Ceny takich doniczek są bardzo różne i zależą od rodzaju wykończenia oraz wielkości. Poza wyborem samej doniczki bardzo ważne jest, aby zadbać o stabilny system mocujący do ściany. Zioła w doniczkach często są dosyć ciężkie i dlatego całe zawieszenie musi być wykonane prawidłowo, aby zioła przypadkiem z czasem nie stanowiły zagrożenia dla domowników.