Nowoczesne kamery do monitoringu przemysłowego

Nowoczesny obiekt przemysłowy wymagał stałego dozoru, a z racji iż kierownictwo tym razem postawiło na najlepsze możliwe wyposażenie, zostaliśmy wyekwipowani w bodaj najnowocześniejsze kamery o zastosowaniu przemysłowym. Owe kamery pozwalają nie tylko na szczegółową obserwację wybranego miejsca na terenie chronionym, ale również są znacznie trwalsze niż jakiekolwiek zaawansowane urządzenia wizyjne.

Kamery do przemysłowego systemu monitorowania

kamery cctv gdańskNowoczesne kamery przemysłowe nie są jednak łatwe do znalezienia, gdyż niewiele sklepów w których szukaliśmy urządzeń miało takie kamery na stanie. W większości przypadków, sklepy z wyposażeniem bezpieczeństwa mają bowiem w ofercie najbardziej standardowe kamery CCTV Gdańsk ma natomiast jedyny salon, który zajmuje się sprzedażą właśnie urządzeń o przeznaczeniu przemysłowym, w tym i kamer z wzmocnionymi obudowami i izolowanymi podzespołami elektronicznymi. Takie kamery znoszą znacznie cięższe warunki niż zewnętrzne kamery obrotowe, i mogą być montowane w pomieszczeniach o bardzo wysokich czy niskich temperaturach. Nie są również podatne na uszkodzenia spowodowane zalaniem czy kontaktem z substancjami chemicznymi, więc ich montaż na hali produkcyjnej nie wymaga żadnego dodatkowego osłonięcia kamery czy jej wzmocnienia. Oprócz trwałości, owe kamery są również zdecydowanie dokładne, a jakością obrazu dorównują najnowszym urządzeniom o wysokiej rozdzielczości.

Jak większość kamer do systemów monitorowania, także i nasze urządzenia mają standardowy tryb nocny i możliwość bardzo dużego zbliżenia bez utraty jakości. Oprócz tego wyposażone są również w filtr obrazu, usuwający wszelkie zniekształcenia spowodowane ruchem czy też zakłóceniami wywołanymi przez pracę maszyn położonych w pobliżu kamery.