Nowoczesny fotel dla graczy

Profesjonalni gamerzy doskonale znali mankamenty zwykłych foteli biurowych, gdyż wielu zaczynało swoją karierę gracza właśnie na nich. Bardzo szybko jednak przesiadali się na profesjonalne fotele gamingowe, zwłaszcza ci z graczy, którzy preferowali bardzo długie posiedzenia nad ulubionymi tytułami. Nie wszystkie fotele jednak spełniały dość wygórowane wymagania, jakie profesjonalni gracze stawiali.

Profesjonalny fotel gamingowy dla zapalonego gracza

profilowany obrotowy fotel gamingowyPrzede wszystkim, długie godziny spędzone na grze powodowały ogromne obciążenia kręgosłupa, często prowadzące do znacznych nadwyrężeń. Każdy profilowany obrotowy fotel gamingowy był więc w całości regulowany, począwszy od kąta nachylenia oparcia, po wysokość zagłówka. W celu zapewnienia jak największej wygody graczom, ułożenie wyściółki i poduszek oparcia było bardzo często zapożyczane z foteli medycznych, pozwalając na wygodne korzystanie z fotela w każdej pozycji, a jednocześnie jak najmniejsze obciążanie kręgosłupa, zwłaszcza podczas siedzenia w jednej pozycji przez bardzo długi czas, jaki nierzadko zajmowały sesje w grze. Bardziej nowoczesne, zaawansowane modele foteli były również wykonane z materiałów termoaktywnych, które jeszcze bardziej podnosiły komfort i wygodę fotela, a jednocześnie były bardzo przyjemne w dotyku, odporne na uszkodzenie i nie powodowały obtarć, jak to miało miejsce w wypadku wielu tanich modeli o wątpliwej jakości.

Wizualny aspekt takiego fotela był równie ważny co wygoda, więc wiele foteli było stylizowanych odpowiednio, nawiązując wyglądem do wielu gier, lub nawet do barw producenta. Niejednokrotnie miały one bardzo jaskrawe, kontrastujące ze sobą kolory, a wzornictwo było inspirowane futurystycznymi siedzeniami samolotów czy samochodów sportowych.