O nurkowaniu – uprząż i inne akcesoria nurkowe

Wielu z nas chce się wyróżniać, robić rzeczy, których pozazdroszczą im inni i które sprawią, że będziemy podziwiani. Dla innych motywacją jest robienie rzeczy, które dodadzą życiu dreszczu emocji, adrenaliny, pozwolą przeżyć niezwykłe, niepowtarzalne momenty. Niezależnie od tego co Tobą kieruje, osiągniesz to podejmując się uprawiania tak nietypowego sportu jakim jest nurkowanie.

Butla i uprząż do siedemonut – zadbaj o bezpieczeństwo

uprząż do sidemountJest to sport, który jedni uprawiają wyczynowo i nurkują w miejscach bardzo głębokich i niebezpiecznych, a inni traktują to bardziej jako hobby i formę relaksu. Można ich spotkać wyłącznie w ciekawych miejscach, które odwiedza dużo osób i oni też chcą zobaczyć to wszystko na własne oczy. Może to być na przykład rafa koralowa, czy też inne miejsce jak statki, które zatonęły i obecnie traktowane są jako ciekawe miejsca do nurkowania. Można w nich odkryć odległą przeszłość. Nurkowanie, choć coraz powszechniej dostępne (np. w centrum nurkowym Warszawa) pozostaje sportem ekskluzywnym. Dobrą wiadomością jest fakt, że przygodę z nurkowaniem może rozpocząć niemal każdy, wystarczy podstawowa umiejętność pływania, choć oczywiście uprawianie bardziej ekstremalnych rodzajów nurkowania wiąże się już z koniecznością posiadania odpowiednich warunków fizycznych. Druga dobra wiadomość jest taka, że mimo iż nurkowanie jest zaliczane do sportów ekstremalnych, to tak naprawdę przy odpowiednim przygotowaniu teoretycznym i praktycznym jest to sport bezpieczny. Szkolenia nurkowe są prowadzone w niemal każdym większym mieście. Pierwszym krokiem jest ukończenie podstawowego poziomu, jest to tak zwany kurs OWD. Oraz zakup akcesoriów typu uprząż do sidemount, skafander, butla tlenowa. Potem możemy przejść do opcji dla zaawansowanych, a jeszcze później do osiągania kolejnych etapów i specjalizacji.

Kurs nurkowania nauczy wszystkiego co niezbędne, aby samodzielnie nurkować na całym świecie! Będziesz miał też wiedzę na temat odpowiedniego sprzętu. Wybrany przez Ciebie serwis nurkowy zadba o takie elementy jak na przykład czyszczenie butli nurkowych i utrzymanie Twojego sprzętu nurkowego w nienagannym stanie.