Obozy językowe w Anglii coraz chętniej rezerwowane przez dorosłych

Słowo ,,obóz” niesie za sobą jednoznaczne skojarzenia, które najczęściej są bardzo pozytywne. Niemalże każdy z nas był przynajmniej raz w życiu na prawdziwym obozie, spał w namiocie i cudownie spędzał czas przy ognisku wśród innych uczestników obozu. Dziś słowo to nabrało trochę innego znaczenia i coraz częściej uczestnikami obozów są także osoby dorosłe.

Obozy językowe to ciekawy wyjazd

 

obozy językoweMamy tu na myśli obozy językowe Anglia, które z roku na rok cieszą się w Polsce coraz większą popularnością nie tylko wśród dzieci i młodzieży ale i osób dorosłych. Nie jest tajemnicą, iż znajomość języka obcego to w obecnych czasach ogromnie poszukiwana umiejętność i ceniona przez pracodawców. Nie jest także tajemnicą, iż najprościej i najlepiej jest opanować język angielski w Anglii, francuski we Francji a hiszpański w Hiszpanii, nie można się zatem dziwić, iż wyjazdy językowe są tak chętnie wybieraną opcją na wakacje. Jak pokazują statystyki oraz dane opublikowane przez biura podróży organizujące tego typu wyjazdy za granicę, i w tym roku wzrośnie liczba osób, która zdecyduje się na spędzenie czasu właśnie w ten sposób. Obozy językowe to wyjazd zazwyczaj na dwa lub trzy tygodnie do jednego z miast kraju w którym języka uczestnicy będą się uczyć. Trzeba przyznać, iż jest to idealny czas i dla dzieci, które będą tęsknic za rodzicami i dla dorosłych, którzy na taką przerwę mogą sobie pozwolić. Duża popularność obozów języków trwa już od kilku lat, jedyną zmiana jest jedynie fakt, iż na początku wyjeżdżały głównie dzieci, natomiast powstają już w coraz większej ilości grupy osób dorosłych. Oba obozy – dzieci i dorosłych – niewiele się od siebie różnią a właściwie można nawet powiedzieć, iż są takie same.

Różnią się może ewentualnie oferowanymi rozrywkami, jednakże plan zwiedzania czy lekcji jest zazwyczaj taki sam. Podsumowując, obozy językowe to nie tylko opcja na spędzenie wakacji i podszkolenie języka obcego idealna dla dzieci ale i dla dorosłych, którzy coraz śmielej odkrywają, iż na obóz można wyjechać w każdym wieku.

Źródło:

http://www.lingwista.com.pl/page_obozy-mlodziezowe.html