Oprawy przeciwwybuchowe led na hali przemysłowej

 

Hala przemysłowe na jakiej pracuję jest bardzo dobrze wyposażona. Dobrze się nam pracuje. Mamy zapewnioną doba temperaturę, mimo iż maszyny są zawsze gorące. Jest też dobra wentylacja, klimatyzacja, wszystko na swoim miejscu.

Oprawy przeciwwybuchowe to u nas nowość

trwałe oprawy przeciwwybuchowe ledJednak jak się okazało nie wszystko było takie jak być powinno. Nasz szef zapowiedział mały remont, a konkretnie chodziło o nasze lampy. Do tej pory nikt chyba nie zwracał uwagi na nasze świetlówki. Po prostu tam były i świeciły. Jednak jak się okazało na takiej hali przemysłowej jak nasze wymagane były trwałe oprawy przeciwwybuchowe led. Takie oprawy są dużo bardziej trwałe, niż zwyczajne. Są wzmacniane, wykonane z mocnego tworzywa, a wyglądają tak samo jak zwykłe. Do tego nie są wcale trudne w montażu, zatem nie powinno być z nimi problemu. Mieliśmy zatem kilka godzin wolnego w pracy, bo trzeba było zrobić miejsce na rusztowania, dzięki któremu można było dostać się na wysokość lamp. Przyglądałam się tym oprawom oświetleniowym i nie zauważyłam, żeby się jakoś znacząco różniły, od zwykłych. Widziałam jedynie że są wykonane z grubszego materiału, nie będą się wyginały ani łamały, jak te normalne. Były tak samo przeźroczyste, więc nie powinno być problemów z siłą oświetlenia. Panowie bardzo szybko uwijali się z montażem. Ani się człowiek obejrzał, a już wszystko było gotowe. Następnego dnia jak przyszłam do pracy, to już wszystko było zrobione. Pracuje się nam tak samo jak do tej pory, choć ponoć teraz jest bezpieczniej. Zwykłe oprawy oświetleniowe mogą wybuchać pod wpływem wysokiej temperatury, a te takie nie będą.

Dobrze że ktoś o tym pomyślał i zamówił dla nas oprawy przeciwwybuchowe led. Komfort naszej pracy zapewne się poprawił, co potwierdzą wszyscy pracownicy na hali przemysłowej.