Ortodontyczne leczenie wad zgryzu u dzieci i dorosłych

Wady zgryzu występują zarówno u dzieci jak i osób dorosłych. Są one przyczyną wielu niedogodności. Wady zgryzu przyczyniają się do szybszego starzenia skóry twarzy, powodują gorszą wymowę, a także zmniejszają możliwości związane z higieną jamy ustnej.

Stosowanie nakładek nazębnych przezroczystych w leczeniu ortodontycznym

Ortodonta RzeszówPoza tym wady zgryzu są zazwyczaj wstydliwym problemem – powodują, że rzadziej się uśmiechamy, bo wstydzimy się swoich nierównych zębów. Im wcześniej zostanie wprowadzone leczenie, tym lepsze rokowania i krótszy okres noszenia aparatu ortodontycznego. Profesjonalnym leczeniem wad zgryzu zajmuje się lekarz dentysta ze specjalizacją z ortodoncji. Najlepiej umawiać się na wizyty w gabinecie ortodontycznym znacznie wcześniej – kolejki są zazwyczaj spore. Ortodonta Rzeszów korzysta z różnych metod leczenia wad zgryzu, ale najczęściej stosowane są aparaty nazębne. Mogą to być nie tylko aparaty stałe, ale i ruchome, czyli inaczej aparaty zdejmowalne. Dysfunkcja stawów skroniowo-żuchwowych jest bardzo kłopotliwa. Okazuje się, że takie dysfunkcje mogą odpowiadać nawet za migrenowe bóle głowy. Dlatego należy jak najszybciej zająć się wadą zgryzu i wyleczyć ją. Ortodonci bardzo często stosują aparaty stałe, czyli inaczej aparaty, które noszone są przez cały okres leczenia (nie można ich zdjąć). Początkowo pacjent może odczuwać dyskomfort w jamie ustnej, nadmierne ślinienie, problemy z gryzieniem, ale takie odczucia mijają po kilku dniach.

Po pewnym czasie pacjent przyzwyczaja się do aparatu na zębach i wcale go nie czuje. Obecnie popularne jest leczenie wad zgryzu za pomocą specjalnego systemu nakładek. Są to nakładki przezroczyste, praktycznie niewidoczne. Nakładki wykonuje się na miarę, czyli za pomocą indywidualnego odcisku. Takie leczenie jest nie tylko bezbolesne, ale też zapewnia wysoki stopień estetyki.