Oszukani przez firmę przeprowadzkową z Krakowa

W ciągu ostatniego tygodnia do krakowskiej policji zgłosiło się kilka osób oszukanych przez jedną z tutejszych firm przeprowadzkowych.

Niestety nie wszystkie firmy, które oferują usługi przeprowadzkowe są rzetelne.

przeprowadzkiZ ustaleń śledczych wynika, iż za każdym razem była to sama firma i te same dwie osoby, podające się za pracowników. Działanie we wszystkich przypadkach było takie samo, albo, w przypadku dużych przeprowadzek, pracownicy firmy nie wykładali wszystkich mebli o czym oszukani nie orientowali sie od razu – jak przyznają, zazwyczaj transportowali meble oraz wszystkie inne przedmioty z domu a było tego naprawdę dużo. Dopiero np. następnego dnia orientowali się, że nie ma jednej z szaf, które były załadowane na samochód albo, w przypadku drogocennego transportu, samochód z meblami w ogóle nie dojeżdzał pod wskazany adres: ,,Straciliśmy w ten sposób nowe meble warte kilka tysięcy złotych. Jechaliśmy przed samochodem firmy przeprowadzkowej, rozdzieliliśmy się przez korki, które akurat były na mieście, jednak kierowca miał adres na który miał dowieźć meble – tak się jednak nie stało. Przestał odbierać telefon, nie znalazłem innego, nigdy nie dojechał pod nasz nowy dom, nie zapisaliśmy też numerów rejestracyjnych pojazdu”- przyznaje jedna z oszukanych osób. Jak udało się ustalić policji, w rzeczywistości osoby działające jako firma reklamowana w internecie jakotanie przeprowadzki Krakównigdy nie istniała.

Ludzie kontaktowali się z nimi ze względu na naprawdę dobre ceny jakimi kusili, jednakże w rzeczywistości była to po prostu grupa oszustów. Najwięcej wśród oszukanych osób to osoby starsze.