Podziemne budowanie i usługi geodezyjne

Myśleliście kiedyś nad tym, jak i kto buduje rzeczy pod ziemią? A dokładniej rzecz biorąc kto wylicza to wszystko, aby się nic nie zawaliło? Otóż geodeci, ale nie tacy zwykli, tylko wyspecjalizowani w danej dziedzinie.

Pomocne usługi geodezyjne

usługi geodezyjne w Poznaniu

Dziedzina ta, to geodezja górnicza. Dzięki niej wykonywane są pomiary związane z obsługą budownictwa podziemnego, oraz budową, projektowaniem i eksploatacją kopalń. Ten rodzaj geodezji zaliczany jest do geodezji gospodarczej. Pochodzę z Poznania i niestety w moim mieście nie ma uczelni, która miałaby taki kierunek. Pracuje jako Geodeta i prowadzę własną działalność. Usługi geodezyjne prowadzę na terenie całego województwa a w skrajnych przypadkach nawet i poza nim. Ostatnio byłem na szkoleniu na śląsku, właśnie po to, abym mógł przejść szkolenie z geodezji górniczej. Samo szkolenie było dość ciekawe, gdy dla odmiany robiąc pomiary tylko na powierzchni ziemi, robiłem je też pod nią. Usługi geodezyjne w Poznaniu jak widać to na pewno nic nudnego. Prowadził je starszy pan, który ukończył właśnie studia w tym kierunku, poza mną było jeszcze paru innych geodetów z różnych stron naszego kraju. Szkolenie trwało trzy dni, na każdym z nich uczyliśmy się czegoś nowego. Najpierw oczywiście była teoria, następnie schodziliśmy do kopani i tam odbywaliśmy praktykę.

Dzięki temu doświadczeniu otrzymałem uprawnienia, oraz dyplom, dzięki którym mogłem prowadzić podziemne pomiary jako geodeta. Po powrocie do domu podzieliłem się moimi doświadczeniami z żoną. Była ze mnie bardzo dumna i zrobiła przepyszną kolację na cześć mojego tak zwanego awansu.