Połączenie natury z technologią – naprawa laptopów

Nie dawno odbyły się w Olsztynie targi komputerowe prezentujące najnowsze nowinki technologiczne w usługach takich jak : usługi informatyczne, służby specjalne, czysta rozrywka czy do gospodarstw rolnych. Pokazano również jak naprawa laptopów może być wykonana przez mechaniczne ramię, a nie przez człowieka.

Naprawa laptopów ma swoje sposoby

naprawa laptopówW 10 przypadkach robot pomylił się raz, ale to i tak dobrze jak całkiem nową technologię, którą trzeba jeszcze ulepszyć. A dlaczego połączenie natury z technologią ? Gdyż większość pokazanych rzeczy była wykonana z biodegradalnych tworzywach, więc nawet gdy laptop zostanie wyrzucony na śmietnik będzie rozkładał się ok. dwa lata, a nie pięćdziesiąt. Pokazano również nowej generacji tabletów z wyginanym ekranem w każdą dowolną stronę, ale również sposoby jak taka naprawa laptopów mogłaby wyglądać. Przecież wszystko jest giętkie, nawet śrubki więc jak to zrobić ? Zostały stworzone do tego specjalnie narzędzia, które też zostały pokazane. Oczywiście jest to też chwyt marketingowy, gdyż kiedy taki tablet się nam zepsuje, możemy go naprawić tylko w takich miejscach jak serwis komputerów i tabletów producenta. Widziałem również także samochody służb specjalnych które były w pełni zautomatyzowane i działające zdalnie. Tak samo fotele dla graczy które można podłączyć do komputera i traktowane są jak siedziska w kinach cztery czy pięć d. Bardzo fajnie grało się w jakiegoś FPS i kiedy dostawało się np. w tułów czy rękę fotel dawał o tym znać w postaci drgań w danym miejscu.

Natomiast najbardziej podobało mi się połączenie okularów do grania z taśmą na której można było chodzić w miejscu, ale w grze przesuwało się do przodu. I oczywiście najlepszą do tego grą jest horror, kiedy coś nagle Ci wyskoczy a ty się przewracasz ze strachu.