Polecane terminale pos a kradzieże

Kradzieże pieniędzy zawsze są bardzo dotkliwe. Nie ważne czy ktoś nam ukradł portfel w którym mieliśmy dziesięć złotych, czy sto złotych to i tak jest to problematyczne, ponieważ musimy zgłosić to na policję, wypełniać papiery.

Polecane terminale pos nie zawsze są bezpieczne

terminal posPotem chodzić do urzędów i banków żeby wyrobić sobie nowe dokumenty, takie jak prawo jazdy, dowód osobisty, kartę kredytową, czy inne. Ostatnio bardzo często do kradzieży wykorzystywane są polecane terminale pos. Są to urządzenia elektroniczne służące do płatności kartami bankomatowymi lub kredytowymi. Wystarczy wsunąć kartę do terminala, wpisać pin i gotowe. Ale teraz mamy jeszcze karty zbliżeniowe, które nie wymagają wpisywania kodu PIN tylko trzeba je przyłożyć do czytnika. Mimo iż można w ten sposób płacić tylko za bardzo małe zakupy to zawsze jednak coś. Taki terminal pos nie jest zabezpieczany przed używaniem nieswojej karty, nikt nie sprawdza czyj podpis na niej widnieje, ani czy w ogóle jest tam jakiś podpis. Zatem o kradzież jest abrazo łatwo. Ponadto, jeśli ktoś włamie się do czytnika kart płatniczych labo ukradnie nam kartę to może zabrać nam tyle pieniędzy ile mamy na koncie, a my nic z tym nie możemy zrobić. Procesy sądowe ciągną się latami, wynik jets niepewny, nie zawsze uda się złapać sprawdzę, a terminale płatnicze nadal będą działać nieprawidłowo.

Płatności wykonywane droga elektroniczną na pewno maja swoje zalety, ale trzeba też pamiętać o bezpieczeństwie, nie nosić wszystkich kart bankomatowych przy sobie i unikać kart zbliżeniowych.