Polecany serwisów rowerów elektrycznych

Rowery elektryczne to pojazdy coraz bardziej popularne i to nie tylko w naszym kraju, ale na całym świecie. Gdy weszły na rynek, ich ceny były wręcz kosmiczne, jednak z czasem spadły do przyzwoitego poziomu, dzięki czemu stać na nie każdego. 

Gdzie serwisować rowery elektryczne? 

serwis rowerów elektrycznychMamy też do wyboru znacznie więcej modeli, zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn. Te pojazdy są naszpikowane elektroniką, dzięki czemu wszystkimi funkcjami możemy sterować z poziomu komputera pokładowego. W zależności od modelu, rowery elektryczne mają jeden lub dwa wyświetlacze, na których czuwamy nad parametrami technicznymi oraz możemy włączać i wyłączać poszczególne funkcje (o ile mamy do czynienia z wyświetlaczem ciekłokrystalicznym). Natomiast pamiętać należy, iż każdy, choćby najlepszy sprzęt, może ulec awarii lub uszkodzeniu mechanicznemu. Wtedy nie próbujmy naprawiać roweru na własną rękę, gdyż może to skutkować nieodwracalnym uszkodzeniem sprzętu, bądź skazaniem się na wyższy koszt naprawy. Profesjonalny serwis rowerów elektrycznych znajdziemy w każdym, większym mieście. Gorzej jest z tym poza ich obszarem, no ale ta sytuacja na pewno się zmieni wraz z przybywaniem tego rodzaju rowerów na naszych drogach. Koszt serwisowania roweru elektrycznego jest oczywiście wyższy niż standardowych rowerów, bowiem mamy tam do czynienia z delikatną elektroniką i przeważnie to ona ulega uszkodzeniu. Oczywiście zdarzają się też uszkodzenia mechaniczne silnika, baterii, jak i innych części, ale dobry serwis powinien i z tym sobie poradzić. 

Najważniejsze jest, żeby nie próbować naprawiać rowerów na własną rękę, zwłaszcza jeśli rower jest w okresie gwarancyjnym. Kwestie naprawy rowerów elektrycznych zostawmy ludziom, którzy się na tym znają, a sobie zostawmy obszar, w którym jesteśmy dobrzy.