Poszukiwania farb do porcelany

Bardzo lubię domowe arcydzieło. Kiedy pracowałam nie miałam na to zbyt wiele czasu, ale odkąd przeszłam na emeryturę lubię wykonywać różne domowe szpargały. Ostatnio trafiłam w telewizji śniadaniowej na program w którym pani reporterka opowiadała o ręcznie malowanej porcelanie. Bardzo mi się spodobały takie ręcznie malowane naczynia i sama postanowiłam też spróbować.

Jaka jest odpowiednia farba do porcelany?

farby do porcelanyMiałam w domu wiele porcelanowych, klasyczny naczyń. Uznałam, że przyda im się odrobina koloru. Udałam się do sklepu plastycznego i zapytałam o farby do porcelany. Powiedziałam, że zależy mi aby farby były dobrej jakości, bo zamierzam użyć ich do malowania porcelanowych naczyń, z których na co dzień korzystam w kuchni. Bardzo miła ekspedientka poleciła mi farby godne zaufania. Powiedziała, że są atestowane dlatego można malować nimi nawet te naczynia, które mają bezpośredni kontakt z żywnością. Kolejną ich zaletą były żywe kolory. Duża paleta gwarantowała różnorodność barw zarówno do konturowania jak i wypełniania powierzchni. Były wodoodporne i światłoodporne. Można je było myć z dodatkiem płynu do naczyń, a kolory nie traciły wyrazistości i nie blakły. Są to farby bardzo dobrej jakości, jednolite i gładkie, dzięki czemu umożliwiają osiągniecie pożądanego efektu na naczyniu, a malowanie nimi jest łatwe i proste.

Postanowiłam zakupić te farby. Rzeczywiście okazały się bardzo dobre. Były wydajne i korzystając z jednej palety barw pokolorowałam w domu prawie wszystkie porcelanowe naczynia. Farby bardzo szybko schły oraz nie miałam problemu z ich myciem, nawet w zmywarce. Byłam bardzo zadowolona z tych farb do porcelany. Dzięki nim zwyczajne porcelanowe talerze, nabrały nowego blasku. W dodatku farby było hipoalergiczne.