Poszukiwania odpowiednich tekstyliów hotelowych

Marzyło mi się otworzenie własnego hotelu. Ponieważ nigdy wcześniej nie prowadziłam żadnego biznesu ani działalności postanowiłam wziąć udział w kursie na temat prowadzenia działalności hotelowej. Kurs był bardzo długi. Dzisiaj akurat miałam szkolenie z zakresu tekstyliów hotelowych. Prowadzący poruszył na nim wiele ciekawych zagadnień dotyczących tekstyliów. Bardzo dużo się dowiedziałam.

Gdzie znajdę duży wybór tekstyliów hotelowych

tekstylia hotelowe producentDowiedziałam się, że tekstylia hotelowe najlepiej kupować od producenta. Jako, że właściciele hotelów najczęściej zakupują duże hurtowe ilości, tak wychodzi najtaniej. Dostaliśmy nawet materiały szkoleniowe zatytułowane: tekstylia hotelowe producent w których były wymienione nie tylko nazwy producentów, ale również ich oferty. Myślałam, że to tylko ulotki reklamowe ale okazało się, że to bardziej konkretna nauka. Prowadzący powiedział nam, żebyśmy decydując się na zakup nie patrzyli tylko na cenę ale również na treść oferty. Tekstylia hotelowe muszą być odpowiednio wytrzymałe. Ze względów higienicznych pościel i ręczniki należy prać w wysokich temperaturach, takie tekstylia muszą nadawać się do gotowania. A także powinny mieć możliwość krochmalenia czy maglowania. Szybko przekonamy się, że w przypadku hoteli takie praktyki są codziennością i inne tekstylia bardzo szybko się zniszczą. Tekstylia hotelowe powinny być również hipoalergiczne.

W ramach ćwiczenia mieliśmy sprawdzić czy wszyscy producenci oferujący tekstylia hotelowe spełniają te wymagania. Okazało się, że nie. Ja od razu zakreśliłam sobie tych producentów, którzy gwarantowali powyższe cechy swoich tekstyliów. Od razu wiedziałam, że kiedy w końcu zacznę rozkręcać swój biznes skorzystam z tekstyliów tych producentów. Taka wiedza jest bardzo praktyczna i przydatna.