Pracuję w firmie zajmującej się reklamą zewnętrzną

Jestem grafikiem i od pewnego czasu pracuję w firmie, która zajmuje się projektowaniem, produkcją i montażem różnego typu reklam. Firma się rozrasta, dlatego potrzebny był w niej następny grafik. Udało mi się dostać tę pracę jakieś pół roku temu.

Zajmuję się reklamą wielkoformatową

montaż reklam poznańPozostali graficy mają trochę inne zadania niż ja, chociaż każdy z nas w razie potrzeby potrafiłby kogoś zastąpić lub pomóc mu przy większej ilości zleceń. Ja zajmuję się reklamami w największych formatach: na billboardy, witryny, samochody, na tablice reklamowe… Jest tego sporo, ponieważ klientów nam nie brakuje. Każdy teraz chce mieć jak najlepszą reklamę, a reklama zewnętrzna jest po prostu dobrze zauważalna. Najważniejsze dla mnie jest stworzenie takiej, która nie tylko przyciąga wzrok, ale też na dłużej go zatrzymuje, żeby przekaz na pewno trafił do potencjalnego klienta. Dbam o odpowiednie rozmieszczenie treści, dobór kolorów, konieczne poprawki, przygotowanie odpowiednich plików do druku i tak dalej. Czasem zdarzają się klienci, którzy bardzo wybrzydzają i trudno trafić w ich gust, zwykle jednak są bezproblemowi. Choć, nieskromnie przyznam, jestem w tej pracy całkiem dobry, więc mam pewne wyczucie co do tego, co się sprawdzi najlepiej i co będzie dobrze wyglądało w takim wielkim formacie. Moja firma ma bardzo szeroką ofertę, więc klienci nie zadowalają się tylko tym, co ja robię, ale przychodzą tez po ulotki, plakaty, foldery reklamowe, szyldy i kasetony.

Mamy osobny dział zajmujący się drukiem i przygotowaniem wszelkich materiałów, a także ekipę montażową, która zajmuje się montażem różnych reklam w całym mieście. Jak na razie praca bardzo mi się podoba. Wcześniej nie miałem wielkiego doświadczenia z reklamą wielkoformatową, ale to się szybko zmieniło. Teraz radzę sobie z tym coraz lepiej.

Więcej znajdziesz na http://www.poznanreklamy.pl