Praktyczne i trwałe listwy wykończeniowe

 

Profesjonalizm w wykończeniu mieszkań często jest widoczny w detalach. Dlatego warto dopracować wszystkie powierzchnie – estetyczne podłogi i ściany to dobra wizytówka dla pomieszczeń. Warto też pamiętać, że na nienagannym tle wszystkie elementy wyposażenia prezentują się znacznie lepiej. 

Efektowne listwy do wykończenia podłóg

listwy przypodłogoweProducenci artykułów wnętrzarskich wychodzą naprzeciw oczekiwaniom wymagających odbiorców. Dzięki temu każde z pomieszczeń można wykończyć w zupełnie niepowtarzalny i wyjątkowy sposób. Dużym zainteresowaniem cieszą się praktyczne wyroby sztukateryjne, które można zastosować niemal w każdym pomieszczeniu. Funkcjonalne listwy przypodłogowe rewelacyjnie wyglądają w każdym pokoju dziennym, sypialni oraz w kuchni. W zależności od metrażu oraz indywidualnych upodobań względem wzornictwa można dobrać odpowiednią szerokość listwy oraz jej styl. Najczęściej wykorzystywane są listwy w kolorze białym, z gładką powierzchnią – pasują do każdego wnętrza i różnych typów aranżacji. Inny już charakter mają listwy dekoracyjne, które stanowią istotny element w projekcie aranżacyjnym. Bardzo ciekawe prezentują się np. listwy w formie ćwierćwałka, wzory z ozdobnym ornamentem czy z różnego rodzaju tłoczeniami. Entuzjaści eleganckich form stosują też listwy przysufitowe, które mogą być pięknym dopełnieniem wyrafinowanej aranżacji. Bardzo oryginalnie wygląda też sztukateria z LED, która można zastosować np. przy schodach lub na korytarzu oraz w innych miejscach, gdzie warto wyeksponować walory wnętrza.

Proponowane przez producentów listwy wykończeniowe wyróżniają się wysoką trwałością. Są odporne na działanie wilgoci oraz na uszkodzenia mechaniczne. Do tego prezentują się bardzo efektownie w domowej przestrzeni – stąd duża popularność wyrobów sztukateryjnych.