Praktyczne rozmiary kopert

Przeważnie koperty są papierowe i ich zastosowanie obejmuje wysyłkę dokumentów. Na nieco więcej można sobie pozwolić w przypadku kopert bąbelkowych, które zabezpieczają przedmioty przed uszkodzeniami. Natomiast foliowe koperty służą do jeszcze innego celu.

Jak wykorzystać kopertę b5? 

koperty b5Mówiąc koperta, mamy na myśli papierową, do której wkładamy listy czy firmową korespondencję. Firmy kurierskie często mają koperty tekturowe, do których można zapakować więcej dokumentów lub nawet jakieś przedmioty. Są także koperty foliowe, które wyglądem przypominają woreczki strunowe, ale są znacznie grubsze i mają specjalne nadruki i co najważniejsze – zabezpieczenia, których nie mają inne rodzaje. W całości zostały wyprodukowane ze specjalnej folii polietylenowej, która cechuje się dużą odpornością i wytrzymałościom na uszkodzenia. Bezpieczne koperty b5 służą do przechowywania depozytów czy też wysyłania cennych rzeczy o stosunkowo niewielkiej masie. Dostępne są w wielu rozmiarach odpowiadającym standardowej, papierowej kopercie, ale są też wielkości A4. Każda z kopert jest numerowana, na frontowej stronie ma kody zabezpieczające oraz mogą mieć jeszcze specjalne plomby.  Koperty są lekkie, chronią przed wilgocią, a zastosowane zabezpieczenia zapewniają najwyższą ochronę przesyłkom i depozytom, co zostało niejednokrotnie potwierdzone badaniami. Koperty transparentne posiadają specjalny rodzaj zgrzewu z mikronadrukiem na krawędziach. Niektóre modele służą do wysyłki cennych przedmiotów i też dlatego mają miejsce na podanie adresata i nadawcy na stronie frontowej.

Specjalna konstrukcja koperty oraz szereg zabezpieczeń uniemożliwia ingerencję w zawartość bez pozostawienia widocznych śladów. Są one aż trzywarstwowe, zatem nie bez powodu są nazywane bezpiecznymi. Można je kupić już za kilkadziesiąt groszy za sztukę.