Pranie tapicerki w domach

Wyłączając osoby posiadające w domach kanapy i fotele skórzane to praktycznie każdy posiada we wnętrzu swojego mieszkania jakiś mebel tapicerowany. Nie da się jednak ukryć, że z biegiem czasu tapicerka może tracić swoje świetne walory estetyczne. Codzienne korzystanie z takich mebli sprawia, że tapicerka się zabrudza. Warto wiedzieć, że są dostępne metody pozwalające na przywracanie jej pięknego wyglądu.

Sprawdzone techniki czyszczenia tapicerek

czyszczenie tapicerki WrocławTapicerkę znaleźć możemy zarówno na niektórych meblach jak też i we wnętrzu naszych samochodów. Szybko dochodzi jednak do zabrudzenia się tapicerek i nawet jeśli bardzo o nie dbamy to i tak tego zjawiska nie unikniemy. Po kilku latach od zakupu mebli tapicerowanych zdecydować się możemy na zlecenie prania tapicerki. Takimi zadaniami zajmuje się bardzo duża liczba specjalistów. Jeśli chodzi o kwestię jaką jest czyszczenie tapicerki Wrocław jest jednym z miast, w którym łatwo znaleźć możemy sprawdzone firmy zajmujące się na co dzień takimi zadaniami. Najczęściej stosowaną metodą w tym wypadku jest metoda ekstrakcyjna. Polega ona na tym, że do czyszczenia tapicerki używa się specjalnego odkurzacza piorącego. Dzięki niemu włókna tapicerki są nasączane wodą ze specjalnym środkiem piorącym. Następnie odkurzacz, który dysponuje bardzo dużą mocą zaczyna wsysać tę wodę z powrotem. Tyle, że jest już ona połączona z zanieczyszczeniami ze wspomnianych włókien.

W przypadku poważniejszych zabrudzeń na tapicerce stosuje się nieco inną metodę. Polega ona na nałożeniu specjalnego detergentu i wtarciu go w tapicerkę na parę minut. Następnie po upływie tego czasu włączamy nasz odkurzacz i wciągamy zanieczyszczenia. Należy liczyć się z tym, że tapicerka po takim praniu musi zostać poddana suszeniu.