Produkuje nagrobki i pomniki granitowe

Prowadzę niewielki zakład kamieniarski. Do niedawna zajmowałem się produkcją przede wszystkim kamiennych blatów, parapetów i schodów, ale ostatnio zająłem się także produkcja granitowych nagrobków, o które pytało mnie wielu klientów, znających już dobrze jakość i precyzję mojej pracy.

Pomniki granitowe i poszerzenie oferty

pomniki granitoweDo produkcji nagrobków zbierałem się przez długi czas. Wymagały jednak one odbycia wielu szkoleń związanych z produkcją i montażem nagrobków. Pomagało mi, że miałem już jakąś wiedzę dotyczącą pracy w granicie, więc dobrze radziłem sobie z częścią praktyczną, choć musiałem się do tego bardzo przykładać. Na razie produkuję tylko nagrobki granitowe, pojedyncze i podwójne. Granit to świetny materiał, bardzo trwały i odporny na warunki atmosferyczne, dlatego na razie nie myślę o pracy z innymi materiałami. Mam już własny mały katalog prac i cały czas podpatruję, co robi konkurencja, jakie są trendy i czego najczęściej szukają klienci. Staram się ćwiczyć swoje umiejętności na odpadach kamienia, których i tak musiałbym się pozbyć. Potem i tak sprzedaję je na konglomerat granitowy. Staram się poszerzać swoją ofertę i niedługo będę już oferował pomniki granitowe i nagrobki urnowe. Póki co jednak staram się potrenować wykonywanie napisów i detali. Od kiedy zajmuję się tworzeniem granitowych nagrobków, mam znacznie więcej klientów i więcej zarabiam.

Musiałem nawet zatrudnić dodatkową osobę do pomocy, bo sam nie dałbym rady z tą ilością zleceń. Ale cieszę się z tego, że moja firma wciąż się rozrasta i nieustannie rozwija.