Programista – pasja, na której można zarobić

Firma pisząca oprogramowanie, lub inaczej mówiąc software to coś, o czym marzyłem już będąc w technikum. Wtedy też zacząłem interesować się programować. Pierwszy mój program to standardowy „hello world” Jednak później było tylko ciekawiej.

Rewizor gt program do księgowości został napisany przez profesjonalnego programistę

rewizor gtCiągle coś nowego poznawałem. Tablice, dynamiczne lokowanie pamięci, pętle itp. Nie powiem, bardzo mi się to podobało. Ogólnie długo pisałem, aż w końcu zdecydowałem się na poszukanie jakiejś pracy, żeby zdobyć doświadczenie. Dość szybko znalazłem i pierwsze co napisaliśmy to program dla hoteli. Bardzo mnie zainteresowało pisanie oprogramowań dla tego typu przedsiębiorstw, dlatego postanowiłem w domowym zaciszu napisać podobną aplikacje tylko bardziej celowałem w oprogramowanie dla restauracji, albo przynajmniej w jakieś mniejsze oprogramowanie dla gastronomii. Designem wzorowałem się na innych aplikacjach, które zdominowały ogólnie rynek. Subiekt gt to moim zdaniem najbardziej przejrzysty program, jednak jego zakres działania nie jest dostateczny. Enova365 jest już lepszy. Ma też aplikację mobilną, dzięki której możemy zarządzać naszą firmą nawet będąc w podróży – nic nie stoi na przeszkodzie, żebyśmy sobie wzięli i zobaczyli co i jak gra na naszych „śmieciach”. Ostatnim oprogramowaniem, które wziąłem dla siebie jako wzór był rewizor gt. Jest to podobny program do subiekta, jednak jest jeszcze mniej użytkowy. Spisałem wszystkie błędy, jakie miały te programy oraz wszystkie zalety jakie posiadały. Wybierając te wszystkie rzeczy siedziałem i pisałem. Jednak, jedna osoba strasznie się męczyła przy projektowaniu tego wszystkiego. Bardzo monotonne zajęcie to było. Dlatego zadzwoniłem w końcu do mojego kumpla i we dwóch dokończyliśmy nasz software. Następnym elementem musiało być wypuszczenie go na rynek. Zatrudniłem moje rodzeństwo jeszcze wcześniej, żeby przetestowali to, co zrobiłem – w końcu twórca często nie widzi wad tego, co zrobił. Dlatego wykorzystuje się software testerów. Tacy ludzie są bardzo potrzebni. Zostało dzwonienie do ludzi i oferowanie naszego programu. Jakie było moje zdziwienie, gdy okazało się po 4 miesiącach, że sprzedaż naszego oprogramowania w restauracjach wyprzedziła sprzedaż oprogramowania rewizor.

My jednak nie stanęliśmy w miejscu. Ciągle wymyślaliśmy modernizacje i pomysłów na nowe projekty, które mam nadzieję okażą się równie dochodowe.