Przedstawiciel handlowy w branży placów zabaw

Aktualnie pracuję jako przedstawiciel handlowy. Moim głównym zadaniem jest sprzedaż pewnych rzeczy. Nie była to moja idealna praca, jednak musiałem utrzymać rodzinę.

Place zabaw oraz maszyny do siłowni zewnętrznych

place zabawNajwiększym wyzwaniem i podstawą sukcesu był pozytywny kontakt z klientem. Dzięki temu mogłem zwiększyć swoje osiągnięcia i zyskać pokaźną premię. Pierwszym wyzwaniem były dla mnie place zabaw. Musiałem jak najlepiej przedstawić poszczególne elementy składające się na te obiekty. Na szczęście ten producent był wyjątkowo solidny i to nie stanowiło dla mnie żadnego problemu. Ostatecznie byłem zadowolony ze swojego zajęcia. Głównie dzwoniłem i umawiałem się na spotkania z klientami na terenie dużych miast. Czasami zdarzały się także delegacje. Tam musiałem sprzedawać maszyny na siłownie plenerowe. Nie każdy decydował się na tego typu inwestycje. Na szczęście mój talent do przekonywania był nie zwykle duży. Dzięki temu moja firma zawsze podpisywała dobre kontrakty. Część większych placówek również decydowała się na takie siłownie zewnętrzne. Zazwyczaj zamawiano u nas wszystkie maszyny składające się na taką atrakcję. Większość placówek, mniejszych szkół oraz gmin nie miała oszczędności. Wtedy szukałem specjalnych dotacji na które oni mogliby się załapać. Zawsze byłem w pełni zaangażowany w swoje obowiązki. Pewnego dnia dostałem zaproszenie na rozmowę z szefostwem. Tam dowiedziałem się, że dostałem awans. Teraz moim głównym celem będą zupełnie inne elementy. Było mi trochę szkoda, ponieważ maszyny stały się moją mocną stronę i wiedziałem o tym wszystko.

Również musiałem się teraz szkolić na nowej przestrzeni. Każdy towar wymagał ode mnie obszernej wiedzy. Musiałem znać odpowiedzi na każde pytanie dociekliwego klienta.