Przygotowania do ślubu – fotograf czy kamerzysta

Przygotowując się do wielkiego dnia, jakim jest dzień ślubu, musimy pamiętać o wielu różnych kwestiach. Takie przygotowania niejednokrotnie trwają nawet kilka lat. Musimy zacząć od zarezerwowania terminu w kościele, wynajęcia sali, wydrukowaniu zaproszeń, znalezieniu orkiestry lub dj-a, wybraniu obrączek, sukni ślubnej, garnituru. Przy tak wielkiej organizacji natomiast szkoda by te momenty nie były odpowiednio uwiecznione. W tym miejscu z pomocą przychodzą fotografowie i kamerzyści.

Jak odpowiednio uwiecznić dzień ślubu, czyli o zdjęciach i filmowaniu słów kilka

filmowanie ślubów w ŁodziZastanawiamy się czy bardziej popularne jest korzystanie z usług fotografa czy raczej kamerzysty, a może obu. Prawda jest taka, że trudno stwierdzić, która forma jest bardziej popularna. Jak pokazują statystyki, siedemdziesiąt procent łódzkich par z 2016 roku zdecydowało się na wynajęcie fotografa. Z kolei filmowanie ślubów w Łodzi wybrało sześćdziesiąt procent par. Liczby te są zatem porównywalne. Trzeba również pamiętać, że na wielu ślubach znajdziemy zarówno operatorów kamer, jak i fotografów. Na pewno każda opcja będzie dobra i ekipa specjalistów zapewni nam niezapomniane przeżycia w późniejszym wspominaniu tego szczęśliwego dnia. Warto również wspomnieć, że filmowanie ma obecnie nieco inny charakter niż jeszcze kilkanaście lat temu. Teraz w modzie są krótkie, kilkuminutowe filmiki, które zawierają dynamiczne przejścia, podkład muzyczny i wiele innych atrakcji. Nie są to już wielogodzinne, zanudzające całą rodzinę, filmy.

Niezależnie zatem na którą opcję się zdecydujemy, na pewno specjaliści zadbają o odpowiednie zachowanie naszych wspomnień. Czy w formie zdjęć czy w formie filmu na pewno będzie to fantastyczna pamiątka, do której będziemy wracać przez długie lata, a potem będą do nich zaglądać nasi potomkowie.