Ranking najlepszych systemów sygnalizacji pożarów

Osobiście czuję się świetnie w pracy, którą na co dzień wykonuję. Po tak długim czasie spędzonym za biurkiem wiem, że zawód dziennikarza jest dla mnie stworzony. Najbardziej jednak z tego wszystkiego lubię tworzyć i układać wszelkiego rodzaju rankingi.

Ostatnio wziąłem na warsztat najlepsze systemy sygnalizacji pożaru

najlepsza sygnalizacja pożaruTemat nie był dla mnie prosty – nigdy nie miałem do czynienia ani ze strażą pożarną, ani też z systemami alarmującymi. Prawda jest jednak taka, że kompletnie nie przeszkadza to dobremu redaktorowi w napisaniu artykułu. Wystarczy wczytać się dobrze w relacje innych, bardziej obeznanych w temacie osób, poszukać artykułów o sygnalizacjach i systemach przeciwpożarowych, i na spokojnie można pisać tak, jakby samemu pracowało się tam od lat. Oczywiście nigdy nie będzie to relacja równie dobra co ta z pierwszej ręki, dlatego też często uciekam się do wywiadów i rozmów z fachowcami. W tym przypadku również postanowiłem zwrócić się o pomoc do eksperta. Okazało się, że temat, jakim jest najlepsza sygnalizacja pożaru nie jest mu obcy. Rozmowa zajęła nam trochę więcej czasu niż początkowo planowałem, ale pozwoliła na bezsprzeczne ustalenie całego rankingu. Dwa dni później artykuł był już gotowy do druku. Wiedziałem, że jest dobry – poświęciliśmy bardzo wiele uwagi wszystkim możliwym systemom sygnalizacji pożarowej, co dało nam pewność, że niczego nie pominiemy. Obecne systemy SSP potrafią być tak zróżnicowane, że prawdziwym wyzwaniem było ustalenie jakiegokolwiek porządku w temacie alarmów. Mimo wszystko myślę, że udało mi się dobrze wywiązać ze swojego zadania.

Artykuł zadowolił praktycznie wszystkich w biurze. Nawet sam redaktor naczelny stwierdził, że czytając to myślał, że opisuje to prawdziwy inżynier zajmujący się alarmami. Prawda była taka, że ten sukces miał dwóch ojców – stał za tym specjalista od pożarów oraz doświadczony pisarz.