Rodzaje solidnych odbojnic

Powierzchnie magazynowe są szczególnie narażone na wszelkie uszkodzenia urządzeń, regałów czy elewacji budynku, ponieważ pracownicy często przemieszają się po nich specjalnymi pojazdami. Zastosowanie odpowiednich zabezpieczeń jest tu niezbędne.

Wybór najlepszych odbojnic

odbojnice narożneKoszty związanie z naprawami powstałymi w wyniku nieuwagi pracowników, wypadków czy nawet działań zamierzonych, często jednorazowo nie są wysokie, ale w stali roku robią różnicę. W zależności od uszkodzeń, naprawy mogą kosztować nawet kilka tysięcy złotych, zatem nie są to niskie koszty. Szczególnie narażone na uszkodzenia są narożniki i brzegi, ponieważ są najbardziej wystające. Skutecznym sposobem na ich zabezpieczenie są odbojnice narożne, które mogą być wykonane z różnych rodzajów materiałów. W sklepach branżowych przede wszystkim znajdziemy odbojnice wykonane z wytrzymałego tworzywa, gumy lub silikonu, metalu lub nawet drewna. Ich podstawowym zadaniem jest ochrona określonych powierzchni przed uszkodzeniem mechanicznym. Najczęściej montuje się je na ścianach, podłogach, regałach, albo maszynach. Jest to jedna z najtańszych i najpowszechniejszych form zabezpieczania mienia firmy, przed niepotrzebnymi kosztami związanymi z naprawami. Z pewnością zniszczenie rogu elewacji budynku będzie droższe niż naprawa uszkodzonej obudowy maszyny, ale warto odbojnicami zabezpieczyć wszystkie newralgiczne miejsca. Poza narożnymi odbojnicami, znajdziemy także modele liniowe, magazynowe czy do powieszenia na suficie.

Choć odbojnice mogą się znacznie różnić wyglądem, sposobem mocowania i materiałem z jakiego są wykonane, to zawsze pełnią tą samą funkcję i mają na celu maksymalne zminimalizowanie kosztów związanych z naprawami. Ich cena zależy do kilku czynników i zawiera się w przedziale między 100 a 500 zł.