Rowery dla maluchów

 

Kiedy zacząć uczyć dziecko jazdy na rowerze? To pytanie jest dość trudne, ponieważ każde dziecko ma tak naprawdę inne predyspozycje. Jednak warto zacząć uczyć je jak najszybciej. Dlaczego? Ponieważ małe dziecko nie boi się tak wielu rzeczy i ma większą śmiałość w nabywaniu nowych umiejętności.

Rowery dla trzylatków

rower z pedałami dla 3 latkaMożna zacząć uczyć dziecko jazdy na rowerze wtedy, gdy ma ono zaledwie trzy latka. Rowery dla takich właśnie maluchów są jak najbardziej dostępne na rynku. Takie dziecko już dobrze chodzi, jest dosyć samodzielne, potrafi radzić sobie samo z naprawdę wieloma sytuacjami. Dlatego nic nie stoi na przeszkodzie, by właśnie już takiemu małemu dziecku wpajać zasady dotyczące jazdy na rowerze. Najpierw z bocznymi kółkami, a później już oczywiście bez nich. Taki rower z pedałami dla 3 latka, zakupić możemy w wielu sklepach rowerowych. Zarówno w tych stacjonarnych, jak i internetowych. Oczywiście pierwszy rower dziecka nie musi posiadać żadnych dodatkowych funkcji czy też ulepszaczy. Będzie on bowiem z pewnością poddawany wielu upadkom. Jest również duże prawdopodobieństwo, iż dość szybko zostanie on zarysowany. Dlatego też dobrze jest skupiać się na tym, aby taki rower był przede wszystkim funkcjonalny. Dziecko w wielu trzech lat, potrafi również bez trudu wyrażać swoją opinię na różne tematy. Warto zadać zatem dziecku pytanie dotyczące tego, jaki rower najbardziej mu się podoba, w wybranym przez nas pułapie cenowym. To bez wątpienia da mu poczucie, że to jego pierwszy, wybrany własnoręcznie rower.

Nauka jazdy na rowerze nigdy nie jest aż tak łatwa, by nie dochodziło do pojedynczych upadków. Trzeba jednak przyznać, że taka nauka naprawdę może być owocna, jeśli zaczyna się ją odpowiednio wcześniej. Im dziecko młodsze, tym lepiej radzi sobie z pokonywaniem własnych lęków.