Różne rodzaje aparatów powietrznych

Praca w Straży Pożarnej wymaga wielkiej odwagi. Strażacy codziennie ratują ludzkie życie, a sporadyczne wyrwą z opałów jakiś zwierzątko. Praca w takich warunkach wymaga dysponowania profesjonalnym sprzętem. Wiąże się to z dobrze wyposażonych i sprawnych wozem strażackim. Ponadto posiadanie nowoczesnych narzędzi do pracy w ciężkich warunkach pozwala im na zwiększenie swojej skuteczności.

Aparaty powietrzne ratują życie

Aparat powietrznyJednym z takich podstawowych sprzętów jest wyposażenie Straży Pożarnej w aparat powietrzny. Brzmi to dość skomplikowanie i może być kojarzone z niesieniem różnej pomocy. Takie narzędzie jest niezbędne strażakowi w pracy w wymagających warunkach, w których występuje wysokie stężenie gazów. Chronią one ich drogi oddechowe przed zatruciem toksycznymi substancjami. Dzięki temu mogą oni pracować w miejscach ciężko dostępnych i dzięki temu uratować komuś życie. Posiadają spory zapas tlenu i charakteryzują się wysokim stopniem wytrzymałości. Jednak taki aparat powietrzny może być także używany przez inne osoby. Bardzo często stosowane są w przemyśle, w dużym ośrodkach przemysłowym, gdzie wytwarzane są toksyczne gazy i dla ochrony pracowników, stosowane są tego typu aparaty. Używane są wszędzie tam, gdzie mają chronić drogi oddechowe, przed wdychaniem gazu o zbyt wysokim stężeniu. Również jednostki pływające, nie tylko ratujące życie, posiadają wśród swojego wyposażenia tego rodzaju sprzęt. Dla pracy na wodach, aparaty te posiadają specjalnie zaprojektowane maski, które nie blokują rąk ludziom. Dzięki temu nadal mogą pracować i sprawnie usunąć zagrożenie ze statku. 

Aparaty powietrze mają bardzo zróżnicowane zastosowanie. Jednakże ich funkcją jest poprawienie wydolności naszych płuc. Gdziekolwiek jesteście mogą one uratować Wam życie.